Ivana: Kouča odporúčam všetkým známym, bolo to najlepšie rozhodnutie.

Štart: Február 2023

Program: Fitnation Kouč

Ivana Z.

+2,8kg svalov
-10,7kg tuku

posledneuvo

„Som nesmierne rada, že som sa nechala influencnúť na tento program. Tu máte istotu toho, že váš kouč vás kontroluje, či cvičíte a držíte stravu, a to som presne potrebovala. Kouča odporúčam všetkým vo svojom okolí.“

posledneuvo

Ivana Z.

+2,8kg svalov
-10,7kg tuku

„Som nesmierne rada, že som sa nechala influencnúť na tento program. Tu máte istotu toho, že váš kouč vás kontroluje, či cvičíte a držíte stravu, a to som presne potrebovala. Kouča odporúčam všetkým vo svojom okolí.“

Cieľ

  • schudnúť,
  • znížiť množstvo viscerálneho tuku,
  • osvojiť si zdravý životný štýl a nastaviť si jedálniček,
  • odstrániť bolesti

Úvodný
stav

  • Bolesti krčnej aj driekovej chrbtice najmä pri dlhšom sedení
  • Pri chôdzi po schodoch pociťovala bolesti kolien
  • V oporných pozíciách bolesť zápästí
  • Spadnutá klenba chodidla, tým pádom zhoršená opora v stoji

Ivkin cieľ:

Ivana si už zakúpila niekoľko drahých online cvičebných programov, ktoré sľubovali zdravšie telo a pevnejšiu postavu. Avšak ani jeden z predplatených programov nenaplnil jej očakávania, a preto bola mierne skeptická.

Napriek tomu sa rozhodla, že to ešte raz vyskúša. Rozhodla sa pre FitNation a dnes je za toto rozhodnutie sama sebe vďačná. „Nebola som si úplne istá, či to nebude ďalší online program, ktorý si kúpim, a potom ma to prestane baviť po pár týždňoch, tak som si pozerala všetky sociálne siete a aj tieto prípadové štúdie iných, ktoré ma nakoniec presvedčili, že tomu dám šancu,” začala svoje rozprávanie spokojná klientka.

Hlavným cieľom bolo schudnúť 10 kilogramov, no Ivana sa chcela predovšetkým naučiť, ako si vyskladať vyvážený jedálniček. Po prechode z vegánskej stravy na klasickú ju totiž začalo trápiť rýchle priberanie, ktorého sa túžila zbaviť.

Okrem toho Ivanu trápili bolesti kolien, driekovej aj krčnej chrbtice. Klientka sa zároveň stažovala na nepríjemné bolesti v oblastí zápästia, ktoré sa objavovali v oporných pozíciách.

Úvodný stav:

Na úvodnej diagnostike sme si prešli zdravotný stav klientky. Tam sme prišli na to, že po prechode z vegánstva na bežné stravovanie začala postupne priberať. Naším hlavným cieľom teda bolo zastaviť toto priberanie. K tomu bolo samozrejme potrebné aj vytvoriť si a osvojiť správne stravovacie návyky.

Po odmeraní bioimpedačným prístrojom InBody sme podrobnejšie rozobrali, z čoho sa skladá jej telesná hmotnosť a v akom je pomere. Zistili sme, že percentuálny podiel tuku u Ivanky je 31,8 %. Nás však zaskočil najmä vyšší viscerálny (vnútrobrušný) tuk, ktorý bol na úvodnom meraní na hodnote 10.

Pomocou FMS diagnostiky (Functional Movement Screen, teda diagnostika pohybu) sme odhalili nedostatočnú mobilitu členkových kĺbov, plochonožie a oslabený hlboký stabilizačný systém, ktorý klientka nevedela zapojiť do pohybu. Na zhoršenej opore v stoji sa negatívne podpísala aj spadnutá klenba chodidla. Okrem toho sa u Ivanky prejavovali pri testovaní občasné bolesti v driekovej chrbtici, čo nám potvrdilo oslabenie coru (stredu tela).

Individualizácia
tréningového
procesu

Úvodné merania ukázali, že Ivanka má oslabený hlboký stabilizačný systém, ktorý jej spôsoboval ďalšie bolesti. Na začiatku sme sa preto venovali najmä odstráneniu bolestí krížov tým, že sa zbavíme príčiny. Preto sme sa pustili do techniky správneho dychového stereotypu a zapojeniu hlbokého stabilizačného systému v rôznych pozíciách.

Neskôr sme Ivanku naučili techniku myofasciálneho uvoľňovania a mobilizačných cvičení zameraných práve na jej nedostatky. Začali sme s jednoduchými cvičeniami, aby sme sa naučili správnu techniku. Postupne sme adekvátne sťažovali cvičenia a samotné tréningy.

Občas to bolo celkom náročné, výsledky však stáli za každú kvapku potu. Ivana na seba bola po každom zvládnutom tréningu viac hrdá a s jej výkonom boli spokojné aj športové hodinky:

Keďže naším cieľom bolo chudnutie, prispôsobili sme mu tréningové zaťaženie, charakter cvičenia a samozrejme aj jedálniček. V prípade stravovacieho režimu sme sa na začiatku zamerali na tri kvalitné jedlá denne. Denný príjem sme kvôli požadovanej redukcii hmotnosti nastavili do mierneho kalorického deficitu.

Okrem nastavenie kalorického denného príjmu sme rovnako dbali aj na vyváženosť makronutrientov (bielkoviny, tuky, sacharidy, vláknina) v strave. Ivanke to od začiatku išlo veľmi dobre, pochopila princípy vyváženého stravovania a výsledky sa dostavili v relatívne krátkom čase.

Momentálne, po štyroch mesiacoch FitNation Kouč má Ivana o 9,2 kilogramov tuku menej, čo predstavuje rozdiel 10,3 % tukovej hmoty. Zároveň sa nám podarilo znížiť nebezpečnejší, vnútrobrušný tuk takmer o polovicu.

Ivanka k nám prišla niekoľko mesiacov pred svojimi narodeninami, do ktorých chcela schudnúť vytúžených 10 kilogramov. To sa jej podarilo dokonca skôr, než predpokladala.

 

Čo na tréningy hovorí Ivka?

„Som nesmierne rada, že som sa nechala influencnúť na tento program. Keď som sa rozhodovala ako začať a narazila som na fitnation kouč nebola som si úplne istá či to nebude ďalší online program, ktorý si kúpim a potom ma to prestane baviť po pár týždňoch, tak som si pozerala všetky sociálne siete a aj tieto štúdie iných, ktoré ma nakoniec presvedčili, že tomu dám šancu 🙂 odvtedy neľutujem a môžem naozaj s čistým svedomím odporučiť každému, kto chce cvičiť doma alebo aj hocikde inde (ja preferujem zatiaľ domov) a nechce si platiť ďalší program, ktorý ho prejde. Tu máte istotu toho, že váš kouč vás kontroluje či cvičíte a držíte stravu a to som presne potrebovala 🙂 Kouča odporúčam aj všetkým ľuďom v mojom okolí, najlepšie rozhodnutie.“

Aké je tvoje

obľúbené jedlo

Vyprážaný syr a kapustové pirohy od babky. 🙂

Aká je tvoja

obľúbená forma oddychu?

Cestovanie, káva v meste a čas s kamošmi.

Aká je tvoja

obľúbená kniha?

Kto chytá v žite