Cesta za zdravším ja

Nutričná poradňa – jedálniček na mieru

FitNation osobní tréneri žijú vašimi cieľmi. Preberajú ich za svoje. Vieme, že to je nie je jednoduché, či už ide o vyformovanie postavy do plaviek, odstránenie bolestí chrbta, alebo o dostanie sa do kondície. Vidíme, ako bojujete, keď ste u nás vo fitness centre. Dávate do toho energiu, čas a silu. Častokrát by sme ten posledný drep urobili za vás.

Našťastie, naše skúsenosti a vzdelanie nám dávajú možnosť vidieť okrem vašej osobnosti, aj vaše fyziologické funkcie. Tie musia spolu ladiť. Inými slovami – snažíme sa na vás pozerať komplexne, celostne. Preto súčaťou našej starostlivosti medzi mnohými inými, je aj jedálniček.

strava jedlo makroživiny sacharidy bielkoviny tuky zelenina

Správny jedálniček nemusí byť postrachom

Správny jedálniček na mieru vám dá obrovskú výhodu pri dosahovaní cieľov. Ako sa hovorí, sme čo jeme. Preto aj vaše denné menu by malo byť v súlade s tým, na čom spoločne pracujeme. Či už ide o celkový kalorický príjem, alebo skladbu živín ako sú bielkoviny a sacharidy. Je veľmi nápomocné vedieť sa orientovať v týchto pojmoch.

Vaše stravovacie návyky často stačí jemne obmeniť a vieme dosiahnuť zaujímavé výsledky. Toto nastavenie je odborne rovnako náročné ako hociktorý iný medicínsky odbor. Aj keď internet je plný zaručených rád, my veríme vo vedecké postupy. Odborná diagnóza, zváženie vašich chutí a cieľov – a takto sa vieme dopracovať k dlhodobému jedálničku. Len čo sa spomenie zdravá strava, tak niekde v každom z nás zavieti varovný signá. Dlhodobý a premyslený jedálniček vás však vôbec nemusí obmedzovať. Naopak, môže otvoríť nové kulinárske obzory a nasmerovať vás k vašemu cieľu.

Zavolali sme si na pomoc odborníkov

FitNation individuálni tréneri toto vedia, a práve preto sme sa spojili s výživovou poradňou NellaVita. Odborníčky pracujúce v tejto kancelárii sú doktorantmi na Slovenskej akadémii vied. Procesu výživy sa venujú na makromolekulárnej úrovni – teda študujú, čo sa s jednotlivými molekulami potravy stane v našom tráviacom trakte. Všetkým odporúčame ich poradenstvo v rámci prvých tréningov, lebo vieme, že šanca na dosiahnutie vysnenej postavy sa s ich radami rádovo zvyšuje.

Nella-Vita zdravá strava

Nutričné rady na FitNation Instagrame

Vďaka spolupráci s výživovým poradenstvom NellaVita nájdete na našom FitNation Facebooku a FitNation Instagrame každý týždeň jednu nutričnú radu. Poradíme vám, čomu sa v jedálničku vyhýbať a naopak koľko a aké druhy potravín by ste mali dopriavať častejšie. Sledujte naše Instagram príbehy, nech vám nič neujde.

Fitnation Bratislava fyzioterapia tréning fitness
Fitnation Bratislava fyzioterapia tréning fitness