Do FitNation ma prihlásil syn. Dnes mu za to ďakujem

Štart: máj 2022

Program: Fitnation Kouč

Fitnation tréning premena diagnostika progres

Lenka M.

+1,2kg svalov
-1,7kg tuku

posledneuvo

Vždy som mala rada šport a aktívne strávený voľný čas, no začali sa problémy s chrbticou a musela som úplne prestať cvičiť, čo bolo pre mňa frustrujúce. Pri pravidelnom cvičení a úprave stravy, ktorá bola pre mňa vypracovaná na mieru, sa mi podarilo schudnúť 11 kg a dostala som sa na váhu pod moju cieľovú hmotnosť.

posledneuvo

Lenka M.

+1,2kg svalov
-1,7kg tuku

Fitnation tréning premena diagnostika progres

Vždy som mala rada šport a aktívne strávený voľný čas, no začali sa problémy s chrbticou a musela som úplne prestať cvičiť, čo bolo pre mňa frustrujúce. Pri pravidelnom cvičení a úprave stravy, ktorá bola pre mňa vypracovaná na mieru, sa mi podarilo schudnúť 11 kg a dostala som sa na váhu pod moju cieľovú hmotnosť.

Cieľ

Lenka vždy milovala pohyb, no zdravotné komplikácie spojené s bolesťami chrbtice ju prinútili s cvičením skončiť. Nedostatok pohybu sa odrazil nielen na jej fyzickom zdraví – s pribúdajúcimi kilami sa dostavili aj výčitky a pocity frustrácie.

Jej ciele boli jasné:

  • zmeniť stravovacie návyky,
  • spevniť postavu,
  • schudnúť pod 70 kg,
  • znížiť viscerálny tuk.

Úvodný
stav

Keď k nám Lenka prvýkrát prišla, trápili ju najmä bolesti, ktoré jej nedovoľovali športovať. Hoci mala klientka vždy rada beh, bolesť kolien jej ho celkom znemožnila. Okrem toho ju trápili bolesti v oblasti driekovej chrbtice.

Komplexná diagnostika ukázala, že Lenka má oslabený hlboký stabilizačný systém. To je nielen bolestivé, ale aj nebezpečné, pretože oslabenie tejto oblasti vedie k vysokému zaťaženiu platničiek.

Tréningový plán sme museli zamerať aj na zvýšenie mobility, pretože Lenka mala nedostatočnú mobilitu bedier, čo jej taktiež spôsobovalo nepríjemné komplikácie.

Individualizácia
tréningového
procesu

Vzhľadom na to, že Lenka nebýva v Bratislave, tréningy prebiehali na diaľku – klientka cvičila doma a do FitNation prichádza raz za tri mesiace na váženie a meranie.

Aby sa komplexná premena skutočne podarila a Lenka dosiahla vytúžené výsledky, bolo veľmi dôležité, aby pracovala poctivo a bola neustále motivovaná. V tom jej, samozrejme, pomáhal jej tréner Tomáš.

Fitnation premena kouč referencia recenzia

Po úvodnej diagnostike sa Tomáš s Lenkou dohodli na tréningovom pláne zloženom z troch 60-minútových silových tréningov týždenne, ktoré boli doplnené jedným kardio tréningom v trvaní minimálne pol hodinu – Lenka si mohla vybrať medzi behom a korčuľovaním.

Keďže Lenku trápili bolesti driekovej chrbtice, pred každým tréningom si dopriala rutinu v podobe masáže na rollery a masážnej loptičke. Okrem toho sa naučila správne dýchať do bránice, vďaka čomu sa bolesti časom zmenšovali.

Po masážnej rutine nasledovali mobilizačné cvičenia, ktorých cieľom bolo postupne zväčšovať rozsah mobility bedier, ktorý bol značne obmedzený a bránil Lenke v pohybe.

Keď k nám Lenka prvýkrát prišla, najviac sa obávala úpravy jedálnička a následného dodržiavania stravovacích pravidiel. Čoskoro sa však ukázalo, že to vôbec nebude také ťažké, ako si predstavovala.

Vďaka individuálnej úprave jedálnička Lenke nič nechýbalo a dokonca si obľúbila aj celkom nové jedlá, napríklad celozrnnú tortilu s tuniakom. Tomáš Lenke nastavil jedálniček tak, aby sa dostala do 20 % kalorického deficitu, vďaka čomu sa jej podarilo schudnúť vytúžených 11 kg.

Čo na tréningy hovorí Lenka?

„Za celou premenou stál môj syn. Popri štúdiu na vysokej škole pracuje ako tréner vo FitNation. Ten ma za mojím chrbtom prihlásil do programu, ktorý fitness centrum ponúka. Vždy som mala rada šport a aktívne som trávila voľný čas, no začali problémy s chrbticou a musela som úplne prestať cvičiť, čo bolo pre mňa frustrujúce. Postupne som priberala a mala samé výhovorky. Nebola som ochotná zapisovať zjedenú stravu počas dňa ale až Tomáš mi vysvetlil aké dôležité je pravidelné cvičenie a strava. Cviky, ktoré sú v aplikácii mi nezaťažujú chrbticu, práve naopak pomáhajú. Pri pravidelnom cvičení a úprave stravy, ktorá bola pre mňa vypracovaná na mieru sa mi podarilo schudnúť 11 kg a dostala som sa na váhu pod moju cieľovú hmotnosť. Vždy v piatok som sa vážila a neskutočne ma tešilo ako váha klesala dole. Išlo mi to pomalšie, ale ako sa hovorí – trpezlivosť ruže prináša.“

Fitnation tréning podpis influencer

Aké je tvoje

obľúbené jedlo

Nikdy som to nejedávala, ale grahamová tortilla s tuniakom a syrom, lebo dá sa urobiť na milión spôsobov a hlavne rýchlo a jednoducho.

Aká je tvoja

obľúbená forma oddychu?

Rada cestujem, takže akýkoľvek výlet je pre mňa oddych.

Aká je tvoja

obľúbená kniha?

Na čítanie kníh mi moc času nezostáva, ale na dovolenke pri mori vždy rada čítam knihy s romantickou tematikou. “ také oddychovečky“.