Prečo koučujem cez program FitNation kouč?

Životný štýl, ktorý sme si vytvorili za posledných pár rokov nás dnes všetkých núti začať sa viac hýbať. Alebo o tom pohybe aspoň trochu premýšľať a pomaly meniť náš životný štýl. Nehovoriac o celosvetovej pandémii, vďaka ktorej sme znovu objavili čaro prírody a (dovoleného) pohybu. Ako trénerku ma tento fakt veľmi teší a som nesmierne rada, že čoraz častejšie sa stretávam s ľuďmi, ktorí si hľadajú cestu k aktívnemu pohybu. Veľa z nás už cvičiť vie, no dovolím si povedať, že to nie vždy stačí na to, aby sme aj naozaj cvičili a hýbali sa. Zo všetkých mojich aktuálnych klientov by sa dali vytvoriť dve skupiny ľudí.

FitNation cvičenie tréning osobný tréner fitness fitness kouč

Prvá skupina klientov, je tá, ktorú stačí iba správne nasmerovať. Chcú cvičiť, chcú sa hýbať, chcú sa zdravšie stravovať. Častokrát sa aj hýbu a cvičia, ale nevedia úplne ako na to, resp. nedosahujú žiadne hmatateľné ani viditeľné výsledky. Tejto skupine naozaj stačí iba ukázať, ako na to, pomôcť im pri tvorbe tréningového plánu. Vďaka tomu, že sú disciplinovaní dosahujú výsledky veľmi jednoducho a za relatívne krátky čas.

Druhá skupina klientov je tá, ktorá potrebuje vedieť, že niekto na ich progres dozerá a zároveň ich motivuje. Neverili by ste, čo s človekom spraví fakt, keď mu oznámim, že budem sledovať aj to či má odcvičené tréningy, aj to, čo zje. A naozaj to sledujem! Ak niečo nesedí zodvihnem telefón, zavolám klientovi a zisťujem, kde je problém. Ruku na srdce, dáte si na večeru McDonalds, keď viete, že váš tréner vám sleduje stravu a uvidí to tam? To, že ja ako tréner vidím takmer každý krok môjho klienta, väčšinou býva najväčší faktor motivácie. Už len samotný pocit, že niekto sa pozerá na to, čo som zjedla a kontroluje to, ma motivuje kvalitnejšie a zdravšie sa stravovať. Často nevedome robíme banálne chyby v stravovaní a stačí nám, že niekto ukáže prstom na tú chybu a veľakrát nás tá zmena alebo odstránenie chybného návyku nijako zásadne neovplyvní.

Na úvodnej diagnostike si s klientom vždy presne pomenujeme, aký je jeho cieľ a predstava. Na základe pohybovej diagnostiky prispôsobím tréningový plán možnostiam klienta, ale zároveň ho zostavím tak, aby spĺňal aj jeho očakávania. Vždy sa snažím vysvetliť všetko do detailov, aby klient sám pochopil, prečo je to dôležité a že to vlastne vôbec nie je také náročné žiť zdravo a mať kontrolu nad svojou hmotnosťou. Pochopenie problému je základom úspechu.

FitNation cvičenie tréning osobný tréner fitness fitness kouč

Po úvodnom meraní nasleduje workshop, kde si ukážeme a vysvetlíme, na čo si treba dávať pozor pri cvičení a ako cvičiť, aby sa výsledky dostavili čo najskôr, avšak nie na úkor kvality. Vždy je lepšie raz vidieť a zažiť, ako stokrát počuť.

Naša spoločná cesta začína. FitNation kouč vnímam ako skvelý produkt, prostredníctvom ktorého viem klientov naviesť na správnu cestu a potom už iba kontrolovať či dodržiavajú to, na čom sa dohodneme. Ak áno, tak sú výsledky jasne viditeľné už po prvých týždňoch. A vtedy je hrdý a spokojný nielen FitNation kouč, ale hlavne klient.

Monika Weigertova FitNation

Externá trénerka

  • 5 500 uskutočnených tréningov
  • 8 rokov profesionálna trénerka
  • Najrýchlejšia Slovenka 2021
  • Trénerka vrcholových športovcov
Monika Weigertova FitNation

Mgr.

Monika Weigertová

Externá trénerka

  • 5 500 uskutočnených tréningov
  • 8 rokov profesionálna trénerka
  • Najrýchlejšia Slovenka 2021
  • Trénerka vrcholových športovcov
O mne