Chcem schudnúť, ale bolí ma chrbát.

Prekáža vám bolesť chrbtice pri cvičení, alebo vám dokonca bráni v tom, aby ste cvičiť začali? Možno máte strach, že sa vám už nikdy nepodarí schudnúť nadbytočné kilá, pretože bolesť vám nedovolí vykonávať takmer žiaden pohyb. Existuje však spôsob, ako sa zbaviť bolesti chrbta aj nadbytočných kíl.

Veľa ľudí má ambíciu so sebou niečo urobiť. Spevniť telo, schudnúť, nabrať svaly či zlepšiť celkovú kondíciu. V mnohých prípadoch je však prekážkou aktuálny zdravotný stav. Bolesti chrbta, kolien či ramien môžu veľmi rýchlo ukončiť začatú cestu za vysnívanou postavou. 

Tieto bolesti môžu byť dokonca dôvodom, prečo ľudia fitko ani neskúsia. Cesta však existuje. Je ale dôležité, aby vás na nej sprevádzali skúsení odborníci.

FitNation cvičenie Individuálny tréning osobný tréner fitness fitness

Základom je individuálny prístup

Základom úspechu je správne nastavený tréningový plán a individuálny prístup. Každý človek je iný, každé telo dokáže a potrebuje niečo iné. Netlačte na seba a zverte sa do rúk odborníkov, ktorí vedia, čo funguje a čomu by ste sa mali vyhnúť. 

Spolupráca fyzioterapeuta a osobného trénera môže byť mimoriadne prospešná a efektívna. Najmä pre ľudí, ktorí majú nejaké zdravotné obmedzenia, zároveň však chcú dosiahnuť konkrétne fitness ciele.

Aké výhody prináša spolupráca fyzioterapeuta a trénera?

Toto je 7 dôvodov, prečo je spolupráca fyzioterapeuta a osobného trénera nevyhnutná

  • Celostný prístup: Fyzioterapeut a osobný tréner sa spoločne pozrú na váš fyzický stav, zdravotné obmedzenia a ciele. Tento holistický pohľad umožní vytvoriť komplexný plán, ktorý zohľadňuje vaše individuálne potreby a pomôže vám dosiahnuť vytúžené ciele.
  • Individuálne prispôsobenie tréningu: Fyzioterapeut vie navrhnúť cvičenia, ktoré sú pre vás vhodné a bezpečné. Zároveň vie, ktoré cvičenia pre vás z hľadiska zdravotných obmedzení nie sú vhodné. Na základe jeho odporúčaní môže osobný tréner prispôsobiť tréningový plán tak, aby bol účinný a zároveň bezpečný.
  • Rehabilitácia a posilňovanie: Fyzioterapeut dokáže navrhnúť rehabilitačné cvičenia, ktoré vám pomôžu zotaviť sa po zraneniach alebo operáciách. Osobný tréner môže potom integrovať tieto cvičenia do tréningového plánu, aby ste postupne posilňovali postihnuté oblasti.
FitNation individuálny tréning fyzioterapia tréner
FitNation diagnostika tréning fyzioterapia tréner kouč
  • Korekcia postavy: Fyzioterapeut vám pomáha identifikovať problémy s postavou a držaním tela a následne navrhuje cvičenia na ich zlepšenie. Osobný tréner potom pracuje na týchto aspektoch počas vašich tréningov.
  • Koordinačná komunikácia: Fyzioterapeut a osobný tréner medzi sebou komunikujú a zdieľajú informácie o vašom pokroku, potrebách a zmenách. Táto koordinácia pomôže zabezpečiť, že vaša rehabilitácia a tréning budú vo vzájomnom súlade. Vďaka tomu sa budete cítiť lepšie a zdravšie.
  • Prevencia zranení: Spolupráca fyzioterapeuta a trénera pomáha minimalizovať riziko zranení a problémov týkajúcich sa pohybu. Fyzioterapeut upozorňuje na oblasti, ktoré by mohli byť zraniteľné, a osobný tréner navrhuje cvičenia na ich posilnenie.
  • Udržateľné výsledky: Vďaka kombinácii odborných znalostí fyzioterapeuta a osobného trénera môžete dosiahnuť udržateľné výsledky. Zameranie sa na správnu techniku, bezpečnosť a individuálny prístup vedie k dlhodobému zlepšeniu zdravia a fyzickej kondície.

Ako vidíte, spolupráca fyzioterapeuta a osobného trénera vedie k optimálnemu výsledku pri dosahovaní vašich zdravotných a fitness cieľov. Dohodnite si stretnutie vo FitNation, absolvujte prvý bezplatný tréning a presvedčte sa, že vieme, ako na to.