Dominika Morávkova

Štart: 15.6.2021
Program: FitNation Kouč

Po troch mesiacoch (a vôbec nie ukážkových) hovorím: že je to pre mňa tá najlepšia forma tréningu a všeobecne starostlivosti o zdravé telo aj myseľ. Tak komplexný a individuálny prístup som zatiaľ nezažila, to ma hneď oslovilo ako prvé. Dozvedela som sa o sebe hneď niekoľko vecí napr.držanie tela, moje slabšie aj silné stránky. Po mesiaci som videla posun, čo bola hneď ďalšia motivácia pokračovať. Dodalo mi to sebavedomie.

Cieľ:

 • spevniť telo
 • zlepšiť postúru
 • naučiť sa dlhodobo cvičiť

Úvodný stav:

 • veľmi aktívny životný štýl
 • návalové pracovné povinnosti
 • vegetarián
 • mierne kyfotické držanie tela
 • občasná bolesť driekovej chrbtice
 • rok po pôrode

Individualizácia tréningového procesu:

 • priorita zladiť životný štýl a cvičenie
 • v silovom tréningu sme využili voľné váhy (jednoručné nakladacie činky), ktoré mala Dominika doma
 • kvôli časovým možnostiam sme prispôsobili frekvenciu tréningov na 2x do týždňa
 • myofasciálne uvoľnenie zatuhnutých miest v oblasti šije a hrudnej chrbtice
 • cvičenia zamerané na zvýšenie mobility v hrudnej chrbtici
 • vybudovanie opory pre hrudnú chrbticu (hlboký stabilizačný systém)
 • vyváženie makronutrientov v kalorickom príjme

Výsledky

S Dominikou sme si na vstupnom premeraní stanovili jasné ciele. Spevniť telo, upraviť postúru a naučiť sa dlhodobo cvičiť. Keďže Dominika mala v tom čase voľnejší program s odhodlaním sa pustila do nového tréningového plánu, ktorý sme nastavili na 3 tréningy v trvaní 60 minút do týždňa. Dominiku na začiatku trápila občasná bolesť driekovej chrbtice, cvičenia sme teda mierili na vybudovanie opory pre hrudnú chrbticu a zvýšenie mobility v hrudnej chrbtici a kombinovali so silovými cvičeniami.

Dominike sme vypracovali aj stravovací plán a odporúčanie rozloženia makronutrientov – vyvážený pomer bielkovín, sacharidov, tukov a vlákniny bol v Dominikinom prípade mimoriadne dôležitý, keďže Dominika je vegetarián. Vegetariáni mávajú často problém zabezpečiť si dostatočný príjem bielkovín v strave.

Niekedy nám však pracovná vyťaženosť a presunutie priorít plány na fit ceste jemne pribrzdia. Dominika si prvý mesiac viedla ukážkovo, cvičila a jedla podľa plánu, čo ukázalo svoje prvé výsledky. Nabrali sme svalovú hmotu a tiež znížili percento telesného tuku. Dominika však po mesiaci zo svojho rytmu vypadla a v lete od nového životného štýlu upustila, čo sa odrazilo aj na jej ďalších výsledkoch. Tuk sa nám opäť zvýšil a svalová hmota sa znížila. Cesta k zdravšiemu “JA”, k pevnejšiemu a silnejšiemu telu je občas kľukatá, dôležité však je, vždy po svojom páde vstať a pokračovať ďalej. A tak to berie aj Dominika, ktorá sa k FitNation Kouč programu po letnej prestávke vrátila, aby opäť začala pracovať na svojich cieľoch.

Ako hodnotí premenu Dominika?

“Sú ľudia so stálym režimom, vedia kedy prídu do práce aj z práce, kedy budú oddychovať a dokážu sa aj nudiť. Ja som druhý typ. Ten ktorý má obdobia intenzívnej práce a obdobia intenzívneho voľna. A hľadá medzitým balans. Chcem sa poďakovať za oslovenie FitNation, po troch mesiacoch (a vôbec nie ukážkových) hovorím: že je to pre mňa tá najlepšia forma tréningu a všeobecne starostlivosti o zdravé telo aj myseľ.

Tak komplexný a individuálny postup som zatiaľ nezažila – to ma hneď oslovilo ako prvé. Dozvedela som sa o sebe hneď niekoľko vecí (držanie tela, slabšie aj silne stránky). Po mesiaci som videla posun, čo bola hneď ďalšia motivácia pokračovať. Dodalo mi to sebavedomie. Nie som závislák na kalorických tabuľkách, ale viem si to ustrážiť a skontrolovať raz za čas. Chcem pokračovať, baví ma to. Už som na to prilákala aj manžela a stalo sa to naším rituálom/“časom pre seba“.

Jáj a Roman – skvelý motivátor pre mňa a príjemný človek, necítim z neho ako z trénera, že mi niečo prikazuje „toto musíš“ alebo že ma do niečo tlači, ale naopak absolútne rešpektuje moje zásady, chce dopomôcť k mojim cieľom a vie ma pochváliť, čo ma neskutočne vždy poteší 🙂

Po prvom mesiaci som sa cítila výborne, výsledky hovorili za všetko. Potom prišlo to pracovne intenzívnejšie obdobie a ja som nemala vôbec čas na tréningy, meditáciu, a nič. Aj výsledky šli opačným smerom, než by som chcela. Ale beriem to ako súčasť mojej cesty. A chcem tým možno motivovať aj vás. Aby ste to vyskúšali a nenechali sa odradiť nejakými slabšími obdobiami.

💪💪💪

Aké je tvoje obľúbené jedlo?

RAMEN. Pretože mám rada hlavne veeľa zeleniny a milujem polievky.

Aká je tvoja obľúbená forma oddychu?

Príroda, hudba, meditácia.

Aká je tvoje obľúbená kniha?

Toto sú tie,ku ktorým sa stále rada vraciam: Don Miguel Ruiz- Štyri dohody, Neale Donald Walsch- Hovory s Bohom, Louise L.Hay - Meditácie.

FitNation Kouč v skratke

Osobný tréner na diaľku – FitNation Kouč je moderný fitness komplexný program s diagnostikou, tréningovým plánom, jedálničkom a neustálym trénerskym dohľadom, vďaka ktorému konečne získate telo, po akom túžite. Nabratie svalovej hmoty, vyformovanie postavy, schudnutie a dosiahnutie individuálnych cieľov, ku ktorým vám pomôže pravidelné cvičenie podľa tréningov na mieru a dohľad osobného trénera. A to aj na diaľku. S FitNation Kouč cvičíte kedy a kde chcete a na svojej postave môžete efektívne pracovať aj z domu.

Tréneri so vzdelaním z FTVŠ UK

6000 uskutočnených tréningov
8 rokov praxe

Vaše zdravie na prvom mieste

Skúste kouča aj vy!