Renáta schudla tuk vo FitNation fotka pred a po

Renátka E.

Štart: 24.2.2021
Program: FitNation Kouč

FitNation program mi pomohol vytvoriť si návyk pravidelne cvičiť. Zároveň si ho viem prispôsobiť môjmu zamestnaniu, ktoré nemá stálu pracovnú dobu. Naučil ma posúvať svoje hranice, rozumieť tomu, čo jem a ako je pre mňa najvhodnejšie sa stravovať. V prípade nejasností môžem hneď konzultovať s trénerkou, nielen stravu, ale aj pohyb a jeho súvislosti. Keď si s niečím neviem rady, hneď je na telefóne a pomôže. Ale čo ma najviac motivuje dosiahnuť svoje ciele, sú pravidelné merania, kde vidíte svoj progres a aj tak trochu v číslach, ktoré v zrkadle len tak neuvidíte.

Cieľ:

 • byť zdravá – znížiť viscerálny tuk (pri prvom meraní bol 12)
 • odstrániť bolesti chrbtice
 • spevniť postavu
 • schudnúť

Úvodný stav:

 • bolestivá drieková chrbtica (najmä pre celodennú prácu na nohách)
 • obmedzená mobilita členkových kĺbov
 • oslabený a nefunkčný hlboký stabilizačný systém

Individualizácia tréningového procesu:

 • Po spoločnej dohode sme tréningový plán nastavili na 3 x do týždňa v trvaní 60 minút.
 • Zaradili sme do tréningovej rutiny rozcvičenie s rolerom a masážnou loptičkou, najmä s cieľom uvoľniť bolesti chrbta a mobilizačné cvičenia.
 • Vzhľadom na opakujúci sa problém so zápalom sedacieho nervu, sme tréningový plán upravili tak, aby Renátka mohla cvičiť bez bolesti a bez zhoršenia stavu. Keď zápal pominul, plnohodnotne sme sa vrátili do tréningového procesu.
 • Pri redukcii hmotnosti resp. tukových zásob je nevyhnutný zásah do stravovacieho režimu klienta. U Renátky to išlo hravo – veľmi rýchlo pochopila princípy racionálneho stravovania, a preto sa výsledky dostavili takmer okamžite.

Výsledky

Renátke sme na začiatku spravili úvodnú diagnostiku – meranie bioimpendačným prístrojom InBody, FMS diagnostika pre určenie základných pohybových stereotypov a konzultácia o významoch makronutrienov vo vyváženej a zdravej strave. Renátkine pohybové obmedzenie bolo spôsobené bolesťami chrbtice a tiež opakujúci sa problém so zápalom sedacieho nervu. Začínali sme na váhe 62,8 kg, pričom 38,5 % bolo percento tuku v tele – naším hlavným cieľom bolo toto číslo znížiť.

Renáta vysledky chudnuceho planu
Renáta vysledky chudnuceho planu
Renáta vysledky chudnuceho planu
Renáta vysledky chudnuceho planu

Tréning sme prispôsobili problémom s chrbticou a sedacím nervom a jej časovým možnostiam. Trénignový plán sme navrhli na 3 tréningy v trvaní 60 minút do týždňa. Súčasťou tréningu bolo aj rozvičenie rolerom a masážnou loptičkou, mobilizačné cvičenia a silové cvičenia. Aby sme dosiahli zníženie percenta telesného tuku, nastavili sme mierny kalorický deficit. Renátke sme vypracovali aj jedálniček s novými receptami na tri hlavné jedlá a dva snacky – jedálniček s presnými makronutrientami vždy slúži iba ako inšpirácia – nikdy nikomu nekážeme, aby sa ním riadil na 100 %. Dôležité však je, dodržiavať svoj denný kalorický príjem a snažiť sa vo svojej strave vyvážiť makronutrienty – proteíny, sacharidy, tuky a vlákninu.

Renáta schudla s FitNation kouč programom

Už prvé premeranie po mesiaci nám vyrazilo dych, Renátke sa poctivým cvičením podarilo nabrať 1,4 kg svalovej hmoty a znížiť percento tuku v tele z 38,5 na 33,8 %, čo sú neuveriteľné výsledky. Tento trend pokračoval aj ďalšie mesiace až sa nám spoločne podarilo percento tuku v tele dostať na hodnotu 29,8 % a kostrové svalstvo udržať na stabilnej hodnote.

Zoznámte sa s Renátkou!

Renátka sa s FitNation Kouč rozhodla nielen schudnúť, ale aj spevniť a odstrániť bolesti chrbtice. Jej cieľom bolo znížiť najmä viscerálny tuk a byť zdravá. Renátka mala problémy s opakujúcim sa zápalom sedacieho nervu, a tak sme tréningový plán upravili tak, aby mohla cvičiť aj bez bolestí a šetrne. Renátka sa do “práce” na novej a zdravšej verzii svojho “JA” pustila s odhodlaním a výsledky na seba nenechali dlho čakať.

Aké je tvoje obľúbené jedlo?

Pho bo – silný vietnamský hovädzí vývar.

Aká je tvoja obľúbená forma oddychu?

Turistika na horách

Aká je tvoje obľúbená kniha?

The mind map book, ale to sa mení z týždňa na týždeň, no táto mi napadne vždy ako prvá. 🙂
Renáta schudla s FitNation kouč programom

FitNation Kouč v skratke

Osobný tréner na diaľku – FitNation Kouč je moderný fitness komplexný program s diagnostikou, tréningovým plánom, jedálničkom a neustálym trénerskym dohľadom, vďaka ktorému konečne získate telo, po akom túžite. Nabratie svalovej hmoty, vyformovanie postavy, schudnutie a dosiahnutie individuálnych cieľov, ku ktorým vám pomôže pravidelné cvičenie podľa tréningov na mieru a dohľad osobného trénera. A to aj na diaľku. S FitNation Kouč cvičíte kedy a kde chcete a na svojej postave môžete efektívne pracovať aj z domu.

Tréneri so vzdelaním z FTVŠ UK

6000 uskutočnených tréningov
8 rokov praxe

Vaše zdravie na prvom mieste