InBody meranie

Spoznajte svoje telo z vnútornej stránky

InBody meranie diagnostika FitNation premena výsledky

Tréning s profesionálnym trénerom vo FitNation nie je iba o chudnutí, naberaní svalovej hmoty, tvarovaní či zlepšovaní kondície. Nech už je tvoj vytúžený cieľ, ktorý chceš s FitNation dosiahnuť, každý tréning je hlavne aj o zdraví. O komplexných informáciách a vzdelaní, nadobúdaní znalostí, ktoré ti lepšie pomôžu pochopiť ako tvoje tele funguje, čo robiť a čo sledovať, aby si nadobudol stopercentnú fit kondíciu.

Komplexná diagnostika

Bioimpendačný prístroj InBody ti poskytne jasný prehľad o zložení tvojho tela. Presne analyzuje pomer tuku (podkožný, vnútorný), svalovej hmoty, vody i minerálnych látok. Rovnako meria aj tvoje pokroky v priebehu tréningu. FitNation koučing funguje? InBody “váha” bude mať jasnú odpoveď.

Výsledky analýzy InBody

Vieš, koľko vážiš, vieš, koľko chceš schudnúť, vieš, kde v tabuľke BMI by si chcel zapadnúť. Avšak chudnutie nie je iba o zhadzovaní čísel, je o úprave tých správnych čísel, ktoré spôsobujú tvoje problémy. V konečnom dôsledku, to, koľko vážiš nie je podstatné, tvoja váha môže ukazovať vysoké číslo, no ty si fit a tréningom si si vybudoval aktívnu svalovú hmotu, ktorá spaĽuje kalórie, aj keď práve nič nerobíš. Na druhej strane, tvoja váha ukazuje nízke číslo, no si stále unavený a mnohé partie tvojho tela sú nesympaticky “makké”. Myslíš si, že chudnúť nepotrebuješ, no pritom máš vysoký obsah vnútorného tuku, ktorý ohrozuje tvoje zdravie z dlhodobého hľadiska. Možno sa pohrávaš aj s myšlienkou na diétu alebo priam niekoľkodňovú hladovku, no vnútorný tuk nesprávnou “rýchlodiétou” neodbúraš. Naopak, viac ho zvýšiš. Váhu i tvoj vzhľad ovplyvňuje aj zadržiavanie vody, čo spôsobuje niekoľko faktorov.

InBody meranie diagnostika FitNation premena výsledky

Výsledky analýzy InBody

InBody diagnostický prístroj rýchlo a bezbolestne zmeria celkové zloženie tvojho tela. Tréner i ty tak získate reálny pohľad na na tvoje telo. A tu začína príprava tréningového procesu. Po získaní všetkých informácií je možné zostaviť tréningový proces i jedálníček tak, aby si sa dostal k zdravým a vyváženým hodnotám. Čo všetko InBody zmeria?

  • telesná voda, telesný tuk, svalová hmota, beztuková hmota, váha
  • zloženie tela – pomer vody, minerálnych látok, proteínov a tukov, z ktorých je ľudské telo zložené – nutričná diagnóza
  • BMI (Body Mass Index), percentuálny podiel telesného tuku, pomer pásu k bokom (WHR)
  • diagnóza obezity – jej miera a z toho vyplývajúce zdravotné riziká
  • hodnotenie svalového a tukového tkaniva
  • cieľová váha