Kristinka M.

Instagram

Štart: 1.2.2022

Program: Fitnation Kouč

kristína prípadová štúdia fitnation kouč tréning

Kristína

+1,2kg svalov
-1,7kg tuku

posledneuvo

Nastavili sme si cieľ odbehnúť mojich vysnívaných 10 kilometrov a neprešlo ani 5 mesiacov a to, čo som celý život pokladala za nesplniteľné, sa zrazu stalo skutočnosťou. Začať so službou Fitnation Kouč na doma bolo jednoznačne najlepšie rozhodnutie!

posledneuvo

Kristína

+1,2kg svalov
-1,7kg tuku

kristína prípadová štúdia fitnation kouč tréning

Nastavili sme si cieľ odbehnúť mojich vysnívaných 10 kilometrov a neprešlo ani 5 mesiacov a to, čo som celý život pokladala za nesplniteľné, sa zrazu stalo skutočnosťou. Začať so službou Fitnation Kouč na doma bolo jednoznačne najlepšie rozhodnutie!

Cieľ

Kristína, ktorá sa po pôrode nevedela vrátiť do formy , nás oslovila s cieľom:

  • spevniť postavu
  • schudnúť 15 kg
  • a predovšetkým odbehnúť vytúžených 10 kilometrov

Úvodný
stav

Komplexná Diagnostika potvrdila to, čo klientka tušila – okrem
zvýšenej hmotnosti (80,4 kg) sme namerali znepokojivé hodnoty
podkožného aj viscerálneho tuku. Kiku však trápili aj viaceré
zdravotné problémy spôsobené nedostatkom pohybu po pôrode
a nesprávnym držaním tela:

  • pukanie v pravom bedrovom kĺbe,
  • tuhnutie krčnej chrbtice,
  • oslabený hlboký stabilizačný systém po pôrode
  • nesprávna opora chodidiel,
  • valgozita (vbočenie) kolien.
Fitnation premena kouč referencia recenzia feedback

Individualizácia
tréningového
procesu

Keďže Kristína je mamou a zároveň pracuje, individuálny plán bol nevyhnutným predpokladom jej komplexnej premeny.

Po spoločnej dohode s trénerkou Sárou nastavili tréningový plán na štyri 30-minútové tréningy týždenne. Okrem toho chodila Kristína minimálne raz týždenne na polhodinovú prechádzku. S trénerkou sa dohodli, že Kristína začne postupne behávať a vráti sa tak k pravidelnému behu.

Súčasťou tréningovej rutiny bolo rozcvičenie s rollerom a masážnou loptičkou, ktorého cieľom bolo uvoľniť krčnú chrbticu a odstrániť bolesť v jej oblasti.

Keďže klientka mala problémy s lordotickým postavením driekovej chrbtice (prejavovali sa ako príliš prehnutá chrbtica), s trénerkou sa spočiatku venovali najmä trénovaniu správneho dychového stereotypu.

Jedným z Kristíniných cieľov bola redukcia hmotnosti, a preto sme dočasne nastavili jedálniček tak, aby bola klientka v miernom kalorickom deficite. Kristína nemala zlé stravovacie návyky či jedálniček, no po dôkladnom preskúmaní Sára objavila nepomer makronutrientov. Trénerka preto upravila denný príjem makroživín a Kristíne už nič nebránilo v ceste do vytúženého cieľa.

Priebeh premeny

Keď Kristína prvýkrát prišla do FitNation, sprevádzali ju obavy a ciele sa jej zdali nesplniteľné. Pracujúca mamička sa však rozhodla, že urobí všetko pre to, aby  ískala späť svoju energiu, postavu a silu.

Keď spoločne s trénerkou Sárou nastavili tréningový plán a jedálniček, Kristína sa ho poctivo držala a vďaka 100% disciplíne sa prvé výsledky dostavili pomerne rýchlo.

Už po troch mesiacoch cítila klientka výsledky, ktoré ju veľmi milo prekvapili. Prvé kilogramy šli dole, takže sa klientka pod dohľadom skúsenej trénerky mohla pustiť do ďalšieho cieľa – odbehnúť 10 kilometrov.

Kristína začala rýchlou polhodinovou chôdzou, počas ktorej sa snažila o udržanie tepu na úrovni zhruba SF 130, aby podporila spaľovanie tukov. Už po niekoľkých týždňoch sa Kristína cítila komfortne a chôdza sa zľahka začala meniť na beh. Čoskoro Kristína odbehla prvých 6 kilometrov.

Kristínina premena je dôkazom toho, že poctivá práca a tvrdá disciplína vedú k vytúženým výsledkom. Kristína priznala, že zo začiatku si 10-kilometrový beh nedokázala predstaviť. Po 5 mesiacoch pravidelného cvičenia sa cíti tak, ako sa necítila už sedem rokov. Je plná energie, života a zvláda všetko, čo si zaumieni.

Ako hodnotí premenu Kristína?

K Fitnation som sa dostala na  dporúčanie kamarátov. Snažila som sa dlhšie dostať do formy a schudnúť, no samej mi to už nešlo. Odhodlala som sa a išla na úvodnú diagnostiku k Sáre. Od tohoto momentu som vedela, že toto je presne to, čo potrebujem.

Rozumné nastavenie jedálnička a  vičenie kedykoľvek v rámci dňa – pri malom dieťati a práci je pre mňa kľúčové vedieť si pohyb maximálne prispôsobiť mojim  asovým možnostiam.

Nastavili sme si cieľ – odbehnúť  mojich vysnívaných 10 km a neprešlo ani 5 mesiacov a to, čo som celý život pokladala za nesplniteľné, sa zrazu stalo skutočnosťou. Rovnako tak zmizli moje problémy s bolesťou žalúdka, ktoré ma trápili dlhé roky.

Sárka sa pravidelne zaujímala ako sa mám, či mám všetko nastavené v poriadku. Aj vďaka tomu som vedela, že odcvičiť si tréning vždy “musím”, lebo ona to vidí, čiže žiadne zrušenie tréningu len tak z lenivosti neprichádzalo do úvahy.

A toto je to, čo potrebujem. Cvičiť si kedy chcem, ale zároveň mať nad sebou kontrolu trénera. Fyzicky sa cítim skvelo ako nikdy predtým, čo samozrejme prispieva aj psychickej pohode, a to sme ešte iba na začiatku dlhej cesty.

Začať so službou Fitnation Kouč na doma bolo jednoznačne najlepšie rozhodnutie.

Fitnation tréning podpis influencer

Aké je tvoje

obľúbené jedlo

Bez tortily na akýkoľvek spôsob – na sladko, či na slano – nie je deň dňom. A samozrejme pizza!

Aká je tvoja

obľúbená forma oddychu?

Prechádzky, čas strávený s rodinou a masáž. Tú veru kedykoľvek, kľudne aj každý deň.

Aká je tvoja

obľúbená kniha?

Obľúbenú knihu asi nemám, ale najviac som čítala viacero dielov od Paula Coelha. Zaujímavá a nezabudnuteľná bola aj kniha od Moniky Kompaníkovej – Piata loď.