Mária chcela konečne vidieť výsledky cvičenia. S FitNation sa jej to podarilo.

Štart: Apríl 2023

Program: Fitnation Kouč

Majka V.

-4 kg tuku

posledneuvo

„Cvičenie na diaľku mi mimoriadne vyhovuje a tento koncept rozhodne všetkým odporúčam.“

posledneuvo

Majka V.

-4 kg tuku

„Cvičenie na diaľku mi mimoriadne vyhovuje a tento koncept rozhodne všetkým odporúčam.“

Cieľ

  • schudnúť
  • spevniť celé telo
  • zlepšiť kondíciu

Úvodný
stav

  • oslabený hlboký stabilizačný systém
  • hypermobilita
  • pohybovo veľmi zdatná

Majkin cieľ:

Keď k nám Mária prvý raz prišla na úvodnú diagnostiku, priznala, že počas svojho života už vyskúšala viacero cvičebných programov. Avšak, či už cvičila vo fitku s trénerom, alebo doma podľa videí, nikdy sa nedostavili želané výsledky. Máriu demotivovalo, že hoci sa snaží, zmeny v zrkadle stále nevidí. Táto frustrácia viedla vždy k tomu istému. Mária s cvičením po čase prestala a kým sa k nemu opäť vrátila, bola zase na začiatku.

Tento raz bola ale odhodlaná vydržať. Vyhľadala preto náš program FitNation kouč, od ktorého si sľubovala zmenu. Vedela, že nad sebou potrebuje mať skúseného trénera, ktorý na ňu bude dohliadať a zároveň ju bude podporovať aj vtedy, keď to to bude chcieť vzdať.

„Jedným z dôvodov, prečo Mária vyhľadala online kouča bolo, že potrebovala mať nad sebou neustálu kontrolu. Chcela, aby ju niekto kontroloval, aby vedela, že v tom nie je sama a mala nad sebou bič, keby to chcela vzdať,” popísala trénerka.

Hlavným cieľom bolo zbaviť sa nadbytočných kíl, spevniť postavu a zlepšiť si kondíciu. Keďže bola Mária športovo veľmi zdatná, práca s ňou šla hladko a bez problémov. Vďaka tomu, že Mária cvičila na diaľku, mohla tréning plne prispôsobiť svojim potrebám a povinnostiam.

Na základe jej cieľov a požiadaviek s trénerkou spoločne nastavili tréningový plán, ktorého cieľom bolo:

  • schudnúť,
  • spevniť postavu,
  • posilniť hlboký stabilizačný systém,
  • zlepšiť kondíciu.

Úvodný stav:

Kompletná úvodná diagnostika ukázala, že klientka má oslabený hlboký stabilizačný systém, čo môže viesť k nesprávnemu postoju či bolestiam. Okrem toho sme zistili, že Mária trpí hypermobilitou na viacerých úsekoch tela. Vďaka týmto zisteniam mohla trénerka nastaviť individuálny tréningový plán, ktorý reagoval na všetky potreby klientky.

Počas úvodných stretnutí sa tiež ukázalo, že Mária potrebuje upraviť aj svoj jedálniček. Vďaka miernym úpravám začal byť jej jedálniček vyvážený a ona nepociťovala zvýšený hlad tak, ako tomu bývalo kedysi. „Jedálniček sme nastavili tak, aby sme maximálne vyvážili stravu. Klientka sa naučila jesť zdravo bez toho, aby mala pocit, že musí hladovať. Zároveň sme zabezpečili vyvážený príjem makroživín.” 

Postupne do rutiny pribudlo aj kardio cvičenie a beh. Ten Mária spočiatku striedala s rýchlou chôdzou, aby sa jej telo hneď neunavilo a mohlo si na nový typ záťaže zvyknúť. Neskôr už klientka nemala žiaden problém udržať aj pomalšie bežecké tempo a nízku tepovú frekvenciu.

S príchodom zimných mesiacov sa Mária s trénerkou dohodla na tom, že beh dočasne vymení za tréning na schodoch. Ako sama uviedla, schody jej dali poriadne zabrať. Hoci je Mária ešte len v polovici cesty, už teraz o sebe môže povedať, že dosiahla pekné výsledky.  „Mária dosiahla skvelé výsledky vďaka malým, ale udržateľným zmenám v jedálničku aj pohybových návykoch.”

Individualizácia
tréningového
procesu

Hlavnou Máriinou požiadavkou bolo, aby mohla cvičiť z domu a tréningy prispôsobiť svojim povinnostiam. To sa nám vďaka programu FitNation kouč podarilo naplniť na 100 %. „Mária mala nastavený tréningový plán na diaľku, takže mohla cvičiť v pohodlí domova hocikedy chcela a do Fitnation prichádzala každých 4 až 5 týždňov na premeranie a konzultáciu,” popísala spoluprácu trénerka.

Mária začala so silovými tréningami, ktoré trvali vždy 60 minút. Počas prvého mesiaca Mária trénovala len s vlastnou váhou, aby si maximálne osvojila techniku cvičenia. Od druhého mesiaca spoločne s trénerkou prešli aj na prácu s cvičebnými pomôckami. Pri cvičení Mária využívala pomôcky, ktoré mala k dispozícii.

Vďaka rôznym cvičebným pomôckam, ktoré trénerka Márii zapojila do rutiny, boli tréningy postupne náročnejšie. Mária používala predovšetkým expander a jednoručky, vďaka ktorým boli trénigy stále ťažšie, no zároveň vždy zvládnuteľné.

Čo na tréningy hovorí Majka?

„FitNation kouč program ma nedoviedol iba k môjmu váhovému cieľu ale naučil ma správnejšie stravovacie návyky a pravidelne cvičenie, čo bola pre mňa od začiatku najväčšia výzva. Gabika nebola iba koučom ale aj motivátorkou a partnerkou na mojej ceste. Keď som sa rozhodovala ci sa do tohto programu zapojím, presvedčili ma mnohé reálne pozitívne výsledky a premeny, ktoré som videla na FitNation webe, preto verím, že aj môj príbeh môže motivovať niekoho dlhšieho 🙂 Pravidelne mesačné stretnutia, ktoré sme mali nastavene ma motivovali prísť s čo najlepšími výsledkami. Nikdy nebol problém upraviť cvičenie podľa mojich aktuálnych potrieb a zdravotného stavu. Odporúčam všetkým, ktorí vyskúšali rôzne cvičebné programy a bez úspechu sa snažia zlepšiť svoju kondičku a upraviť životný štýl, aby sa zapojili! 🙂

Aké je tvoje

obľúbené jedlo

Palacinky.

Aká je tvoja

obľúbená forma oddychu?

Najlepšie si viem oddýchnuť vo vírivke.

Aká je tvoja

obľúbená kniha?

Moja najoblubenejsia kniha je Jane Eyre.