Miška Kicka

Štart: 8.12.2020
Program: FitNation Kouč

Odporúčam všetkými desiatimi! 😊
Do programu Fitnation kouč som sa zapojila asi tri mesiace po pôrode, kedy som cítila, že už je čas opäť cvičiť a cítiť sa fajn. A sexi. Lebo ten pocit si zaslúži každá mama! Je super, že cviky nie sú nastavené všeobecne, lebo však to by som mohla cvičiť aj podľa videa na YouTube, ale tréner mi nastavil cviky na základe prvotnej diagnostiky môjho tela a mojich cieľov. Tie sa mi darí plniť aj na základe vytvoreného jedálnička a pravidelnej online konzultácie, počas ktorej sme napr. tréningy upravili tak, aby som ich zvládala aj s malým bábätkom.
Po troch mesiacoch: -5 kg, -6,5% tuku a nárast kostrového svalstva 💪Ďakujem!

Cieľ:

 • Spevniť telo.
 • Odstrániť bolesť v driekovej chrbtici.
 • Zdravšie sa stravovať.
 • Dostať sa spať do formy.

Úvodný stav:

 • 2 mesiace po pôrode.
 • Bolesť v driekovej chrbtici.
 • Obmedzená mobilita bedier.
 • Tehotenstvom zvýraznená hyperlordóza (Lordóza je prirodzené esovité zakrivenie chrbtice, ktoré má funkciu tlmenia otrasov. Jej prílišná odchýlka, zvaná hyperlordóza však naopak, bolesť spôsobuje.)

Individualizácia tréningového procesu:

 • Tréningy sme navrhli 3 x do týždňa, časovo prispôsobené Miškinej pracovnej dobe v rádiu.
 • Do tréningu sme pridali aj externú hmotnosť – jednoručky, alebo dcérku Aletheu 😊 .
 • V strave sme spravili zásadnú zmenu – vymenili sme sladké za zeleninu.
 • Pri dvoch cvičeniach Mišku boleli kríže, a tak sme cvičenia vymenili za odľahčenú verziu.
 • Tréningy sme skrátili na 30 minút, jeden tréning zameraný na strečink a 2 tréningy zamerané na silu.
 • Mobilizačné/strečingové cvičenia sme robili aj po mimo tréningov.

Výsledky

Miška mala vo svojich cieľoch jasno. Celkovo sa chcela dostať do formy, a preto pre ňu bola priorita spevnenie tela, zdravšie sa stravovať a zbaviť sa bolestí chrbtice v driekovej oblasti. V programe FitNation Kouč sme pre Mišku pripravili stravovací plán i tréningový plán s cvičením na doma.

Miška pracuje v rádiu a tiež je na plný úväzok mamičkou, a tak sme tréningy nastavili na tri cvičenia do týždňa – časovo sme ich prispôsobili pracovnej dobe v rádiu i povinnostiam v starostlivosti o dcérku. Miška cvičila trikrát do týždňa, jej tréningy boli zamerané na silu a strečing a okrem cvičení s vlastnou váhou sme zaradili aj jednoručky alebo posilňovanie s dcérkou Aletheou. Miška aj mimo tréningov pravidelne strečovala a robila mobilizačné cvičenia, ktoré sú navrhnuté tak, aby sa svaly ešte viac uvoľnili a poriadne ponaťahovali – klienti už po pár tréningoch cítia hmatateľnú úľavu a ústup bolestí chrbtice.

Miska Kicka vysledky (4)
Miska Kicka vysledky (4)
Miska Kicka vysledky (4)
Miska Kicka vysledky (4)

V rámci úvodnej konzultácie sme Miške pripravili aj stravovací plán, vysvetlili dôležitosť vyváženosti makronutrientov a tiež dali odporúčanie vymeniť sladkosti za zeleninu :). Miške sme dočasne nastavili mierny kalorický deficit, ktorý je funkčným nástrojom na odbúranie telesného tuku, čo sa Miške vo výsledkoch aj krásne podarilo – percento jej telesného tuku kleslo o úžasných 10 % a hladinu viscerálneho tuku sa nám podarilo z hodnoty 6 dostať na hodnotu 3. Pri kalorickom deficite je veľmi dôležité udržať si hmotnosť kostrového svalstva a cvičením sa snažiť, aby sme ju ešte viac zvýšili alebo ju aspoň udržalo, čo sa Miške tiež podarilo.

Miška za 6 mesiacov s FitNation Kouč odviedla kus výbornej práce a jej odmenou je pevnejšie a zdravšie telo a nepochybne aj skvelý pocit. Výborná práca!

Aké je tvoje obľúbené jedlo?

Pho bo – silný vietnamský hovädzí vývar.

Aká je tvoja obľúbená forma oddychu?

Turistika na horách

Aká je tvoje obľúbená kniha?

The mind map book, ale to sa mení z týždňa na týždeň, no táto mi napadne vždy ako prvá. 🙂

FitNation Kouč v skratke

Osobný tréner na diaľku – FitNation Kouč je moderný fitness komplexný program s diagnostikou, tréningovým plánom, jedálničkom a neustálym trénerskym dohľadom, vďaka ktorému konečne získate telo, po akom túžite. Nabratie svalovej hmoty, vyformovanie postavy, schudnutie a dosiahnutie individuálnych cieľov, ku ktorým vám pomôže pravidelné cvičenie podľa tréningov na mieru a dohľad osobného trénera. A to aj na diaľku. S FitNation Kouč cvičíte kedy a kde chcete a na svojej postave môžete efektívne pracovať aj z domu.

Tréneri so vzdelaním z FTVŠ UK

6000 uskutočnených tréningov
8 rokov praxe

Vaše zdravie na prvom mieste