Maťka @Moma

Štart: jún 2020
Program: FitNation Kouč

Fitnation je mojím workout parťákom už cez 3 roky, a zároveň jediné fitko, pri ktorom som po rokoch cvičenia a menenia trénerov naozaj ostala. Dokonca aj v dni, keď sa mi naozaj nechce ma k cvičeniu motivuje priateľské prostredie a profesionálny prístup.

 

Cieľ:

  • Cítiť sa dobre vo svojom tele
  • Vyformovať si postavu, dosiahnuť vzhľad “lean body”
  • Vybudovať si pozitívny vzťah k pravidelnému aktívnemu pohybu

Úvodný stav:

  • Maťka mala v minulosti problémy s platničkami v driekovej oblasti
  • Na úvodnej diagnostike sme odhalili aj obmedzenú mobilitu bedier
  • Bolesť šije

Individualizácia tréningového procesu:

  • Na úvodnej diagnostike sme sa s Maťkou dohodli na tréningoch s pravidelnosťou 3x do týždňa u nás vo fitku.
  • Tréningový proces sme začali so silovým tréningom aj s externou váhou, pričom sme cvičili s nižšími váhami. Jeden z Maťkiných cieľov bolo dosiahnuť vyformovanú postavu – “lean body” – a teda svalovo tvarovanú postavu s nižším obsahom tuku.
  • K pravidelným tréningom vo fitku Maťka zaradila aj príležitostný beh a tanec a doplnila tak svoj pohybový repertoár o zdravé a nenáročné kardio
  • Súčasťou FitNation programu je aj stravovací plán a jedným z našich cieľov je naučiť klientov ako sa stravovať vyvážene a s mierou. Maťka sa otázkam stravy venuje už dlhšie a vzhľadom na to, že je diabetička, sama najlepšie vie, ako sa správne stravovať a v tomto ohľade naše usmernenie nepotrebovala. Aj preto sme sa spoločne zamerali hlavne na cvičenie.

Priebeh premeny:

Maťkine ciele na jej ceste za udržateľným životným štýlom nezahŕňajú čísla. V minulosti trpela poruchou príjmu potravy a s ohľadom na tento vážny problém sme sa zamerali na ciele, ktoré sú merateľné hlavne celkovým zdravým a skvelým pocitom z vlastného tela. Počas celého tréningového procesu teda hlavným ukazovateľom neboli čísla na váhe, ale pocit v oblečení. Maťka sa zamerala na ženské krivky a vyformovaný zadok a k týmto cieľom sme aj prispôsobili konkrétne cviky.

Maťka je úžasná a veľmi vzorná klientka. Začali sme s trénovaním vo fitku a v prípade, že musela tréning vynechať, jej cvičenia sme nahrali do našej aplikácie a Maťka si svoj tréning odcvičila doma. Situácia sa nám zmenila s príchodom pandémie, kedy sme všetky tréningy boli nútení presunúť do aplikácie. Tá je však veľmi šikovná, s názornými ukážkami ako nové cvičenia predviesť, koľko sérií odcvičiť, či koľko sekúnd (minút) “vydržať. Tréningy sme tiež upravili na podmienky, ktoré mala Maťka doma. Zamerali sme sa na kondíciu a Maťka sa odhodlane pustila do kondične náročnejších tréningov, ktoré boli menej náročné na vybavenie, a teda ich mohla v pohode odcvičiť aj doma.

Moma trenuje vo FitNation s osobným trénerom

Výsledky:

Tým, že Maťka poctivo odcvičila všetky nastavené tréningy, výsledky na seba nenechali dlho čakať. Napriek tomu, že sme ich nemerali číselne, bolo evidentné ako sa Maťkina postava mení. Počas cvičenia spoločného cvičenia si krásne vyformovala postavu a čo je najdôležitejšie, pohyb sa stal každodennou súčasťou jej života. Tréningy a cvičenie už neberie ako povinnosť a nutné zlo, ale ako prirodzenú zložku života a tiež aj ako psychohygienu.

Momentálne spoločne trénujeme 2x do týždňa a Maťka sa popri tréningoch vo FitNation začala venovať aj pilates, plávanie a prechádzkam v prírode. Naším ďalším cieľom je ešte viac pracovať na vytúžených krivkách silovými tréningami a Maťkinou neotrasiteľnou disciplínou. A len tak medzi nami, Maťka zvažuje aj skrátenú verziu triatlonu.

Moma trenuje vo FitNation s osobným trénerom

Aké je tvoje obľúbené jedlo?

Asi všetky, ktoré nemôžem, haha! Snažím sa z 90% stravovať lowcarb kvôli diabetu, ale medzi moje top jedlá patrí napríklad šalát s kozím syrom, či klasika z detstva - kuracie stehno s ryžou.

Aká je tvoja obľúbená forma oddychu?

Ako by povedala moja mamina ''aktívny oddych je najlepšia forma oddychu''. Pre mňa je oddych dlhá prechádzka, cvičenie či pilates. Nie som typ človeka, ktorý rád nerobí nič.

Aká je tvoje obľúbená kniha?

Je ich viac, najviac kníh som prečítala asi od OSHO, ale úplný favorit je "Feck Purfection", ktorá dokonale vystihuje život a to, že sa nemusíme za každú cenu snažiť žiť perfektne.
Moma trenuje vo FitNation s osobným trénerom

FitNation Kouč v skratke

Osobný tréner na diaľku – FitNation Kouč je moderný fitness komplexný program s diagnostikou, tréningovým plánom, jedálničkom a neustálym trénerskym dohľadom, vďaka ktorému konečne získate telo, po akom túžite. Nabratie svalovej hmoty, vyformovanie postavy, schudnutie a dosiahnutie individuálnych cieľov, ku ktorým vám pomôže pravidelné cvičenie podľa tréningov na mieru a dohľad osobného trénera. A to aj na diaľku. S FitNation Kouč cvičíte kedy a kde chcete a na svojej postave môžete efektívne pracovať aj z domu.

Tréneri so vzdelaním z FTVŠ UK

6000 uskutočnených tréningov
8 rokov praxe

Vaše zdravie na prvom mieste