Moma a jej zdravý štýl s FitNation

Instagram

Štart: jún 2020

Program: FitNation Kouč

Fitnation moma tréning fitness

Maťka @Moma

+1,2kg svalov
-1,7kg tuku

posledneuvo

Fitnation je mojím workout parťákom už cez 3 roky, a zároveň jediné fitko, pri ktorom som po rokoch cvičenia a menenia trénerov naozaj ostala. Dokonca aj v dni, keď sa mi naozaj nechce ma k cvičeniu motivuje priateľské prostredie a profesionálny prístup.

posledneuvo

Maťka @Moma

+1,2kg svalov
-1,7kg tuku

Fitnation moma tréning fitness

Fitnation je mojím workout parťákom už cez 3 roky, a zároveň jediné fitko, pri ktorom som po rokoch cvičenia a menenia trénerov naozaj ostala. Dokonca aj v dni, keď sa mi naozaj nechce ma k cvičeniu motivuje priateľské prostredie a profesionálny prístup.

Cieľ

  • Cítiť sa dobre vo svojom tele
  • Vyformovať si postavu, dosiahnuť vzhľad “lean body”
  • Vybudovať si pozitívny vzťah k pravidelnému aktívnemu pohybu

Úvodný
stav

  • Maťka mala v minulosti problémy s platničkami v driekovej oblasti
  • Na úvodnej diagnostike sme odhalili aj obmedzenú mobilitu bedier
  • Bolesť šije

Individualizácia
tréningového
procesu

  • Na úvodnej diagnostike sme sa s Maťkou dohodli na tréningoch s pravidelnosťou 3x do týždňa u nás vo fitku.
  • Tréningový proces sme začali so silovým tréningom aj s externou váhou, pričom sme cvičili s nižšími váhami. Jeden z Maťkiných cieľov bolo dosiahnuť vyformovanú postavu – “lean body” – a teda svalovo tvarovanú postavu s nižším obsahom tuku.
  • K pravidelným tréningom vo fitku Maťka zaradila aj príležitostný beh a tanec a doplnila tak svoj pohybový repertoár o zdravé a nenáročné kardio
  • Súčasťou FitNation programu je aj stravovací plán a jedným z našich cieľov je naučiť klientov ako sa stravovať vyvážene a s mierou. Maťka sa otázkam stravy venuje už dlhšie a vzhľadom na to, že je diabetička, sama najlepšie vie, ako sa správne stravovať a v tomto ohľade naše usmernenie nepotrebovala. Aj preto sme sa spoločne zamerali hlavne na cvičenie.

Priebeh premeny

Maťkine ciele na jej ceste za udržateľným životným štýlom nezahŕňajú čísla. V minulosti trpela poruchou príjmu potravy a s ohľadom na tento vážny problém sme sa zamerali na ciele, ktoré sú merateľné hlavne celkovým zdravým a skvelým pocitom z vlastného tela. Počas celého tréningového procesu teda hlavným ukazovateľom neboli čísla na váhe, ale pocit v oblečení. Maťka sa zamerala na ženské krivky a vyformovaný zadok a k týmto cieľom sme aj prispôsobili konkrétne cviky.

Maťka je úžasná a veľmi vzorná klientka. Začali sme s trénovaním vo fitku a v prípade, že musela tréning vynechať, jej cvičenia sme nahrali do našej aplikácie a Maťka si svoj tréning odcvičila doma. Situácia sa nám zmenila s príchodom pandémie, kedy sme všetky tréningy boli nútení presunúť do aplikácie. Tá je však veľmi šikovná, s názornými ukážkami ako nové cvičenia predviesť, koľko sérií odcvičiť, či koľko sekúnd (minút) “vydržať. Tréningy sme tiež upravili na podmienky, ktoré mala Maťka doma. Zamerali sme sa na kondíciu a Maťka sa odhodlane pustila do kondične náročnejších tréningov, ktoré boli menej náročné na vybavenie, a teda ich mohla v pohode odcvičiť aj doma.

FitNation cvičenie tréning osobný tréner fitness klient

Výsledky

Tým, že Maťka poctivo odcvičila všetky nastavené tréningy, výsledky na seba nenechali dlho čakať. Napriek tomu, že sme ich nemerali číselne, bolo evidentné ako sa Maťkina postava mení. Počas cvičenia spoločného cvičenia si krásne vyformovala postavu a čo je najdôležitejšie, pohyb sa stal každodennou súčasťou jej života. Tréningy a cvičenie už neberie ako povinnosť a nutné zlo, ale ako prirodzenú zložku života a tiež aj ako psychohygienu.

Momentálne spoločne trénujeme 2x do týždňa a Maťka sa popri tréningoch vo FitNation začala venovať aj pilates, plávanie a prechádzkam v prírode. Naším ďalším cieľom je ešte viac pracovať na vytúžených krivkách silovými tréningami a Maťkinou neotrasiteľnou disciplínou. A len tak medzi nami, Maťka zvažuje aj skrátenú verziu triatlonu.

FitNation cvičenie tréning osobný tréner fitness klient

Aké je tvoje

obľúbené jedlo

Asi všetky, ktoré nemôžem, haha! Snažím sa z 90% stravovať lowcarb kvôli diabetu, ale medzi moje top jedlá patrí napríklad šalát s kozím syrom, či klasika z detstva – kuracie stehno s ryžou.

Aká je tvoja

obľúbená forma oddychu?

Ako by povedala moja mamina “aktívny oddych je najlepšia forma oddychu“. Pre mňa je oddych dlhá prechádzka, cvičenie či pilates. Nie som typ človeka, ktorý rád nerobí nič.

Aká je tvoja

obľúbená kniha?

Je ich viac, najviac kníh som prečítala asi od OSHO, ale úplný favorit je „Feck Purfection“, ktorá dokonale vystihuje život a to, že sa nemusíme za každú cenu snažiť žiť perfektne.
Fitnation tréning podpis influencer