Nine sa podarilo nemožné. Obliekla si TIE nohavice, do ktorých všetci chudneme

Instagram

Štart: september 2022

Program: Fitnation Kouč

Fitnation premena kouč referencia recenzia

Nina B.

+1,2kg svalov
-1,7kg tuku

posledneuvo

Mať oblečené tie povestné gate, do ktorých určite raz schudnem, je super. Naozaj neľutujem ani sekundu, ani cent. Len to, že som neprišla skôr.

posledneuvo

Nina B.

+1,2kg svalov
-1,7kg tuku

Fitnation premena kouč referencia recenzia

Mať oblečené tie povestné gate, do ktorých určite raz schudnem, je super. Naozaj neľutujem ani sekundu, ani cent. Len to, že som neprišla skôr.

Cieľ

Cieľom tréningového plánu bolo:

  • schudnúť,
  • spevniť postavu,
  • znížiť množstvo viscerálneho tuku,
  • znížiť percento tuku v tele,
  • odstrániť bolesť v oblasti chrbtice
  • a samozrejme zapnúť obľúbené nohavice ????

Úvodný
stav

Ninka FitNation navštívila zhruba rok po krásnej životnej udalosti – pôrode syna Huga. Dlhá pauza od cvičenia, tehotenstvo a následný pôrod sa však odzrkadlili na jej zdravotnom stave a celkovej fyzickej kondícii.

Ninke sa po pôrode oslabil hlboký stabilizačný systém, čo sa prejavovalo nielen nesprávnym držaním tela, ale aj bolesťami v oblasti chrbtice. Neustále zdvíhanie jednej malej, no pomerne ťažkej činky (rozumej syna Huga) potom spôsobovalo Ninke nepríjemné bolesti v oblasti krížovej chrbtice.

Fitnation premena kouč referencia recenzia

Individualizácia
tréningového
procesu

Vzhľadom na to, že Ninka je mamou na plný úväzok, tréner Tomáš musel celý proces prispôsobiť nielen potrebám Ninky, ale aj malého Huga.

Veľkou výhodou bolo, že Ninka už mala s cvičením skúsenosti a ako povedal Tomáš, tým pádom mala polovicu cesty za sebou.

,,Tomáš mi bol celý čas veľkou oporou a vždy, keď som sa stresovala, tak ma ukľudnil.“

Po vzájomnej dohode Ninka a Tomáš nastavili tréningový plán na domáce cvičenie, ktoré pozostávalo z troch 60-minútových silových tréningov týždenne. Keďže Ninka sa do toho vrhla naozaj naplno, okrem troch silových tréningov chodievala dvakrát týždenne behať.

Pred každým cvičením Ninka vykonávala tréningovú rutinu pozostávajúcu z masáží rollerom a masážnou loptičkou. Okrem toho sa Ninka venovala mobilizačným dychovým cvičeniam. Masírovanie a dychové cvičenia mali za cieľ postupné uvoľňovanie bolestivých a stuhnutých častí tela.

Keďže hlavným cieľom bolo schudnúť, Ninka s Tomášom sa vo veľkej miere venovali práve úprave jedálnička. Tomáš Ninke nastavil individuálny stravovací plán s príjmom do 20 % kalorického deficitu.

Individuálny tréningový plán dokázal plne uspokojiť potreby Ninky a prispôsobiť sa jej časovým možnostiam. Vďaka plnej podpore a neustálej motivácii zo strany Tomáša sa Ninke postupne podarilo naplniť aj ciele, ktoré sa jej spočiatku zdali nesplniteľné.

Tomáš naučil Ninku nové cviky a ukázal jej, ako ich robiť tak, aby ich zvládla bez prílišných bolestí. V prípade, že boli tréningy príliš jednoduché, Tomáš dokázal efektívne reagovať a zmeniť ich náplň tak, aby Ninka neustále kráčala vpred.

Čo na tréningy hovorí Nina?

„FitNation som začala registrovať počas korony keď sa zatvorili fitká a ľudia začali cvičiť doma. Vtedy som si povedala, že to pre mňa nie je, doma sa nedá dobre cvičiť, tak som necvičila vôbec. V priebehu roka som otehotnela, krásne pribrala a rok po tejto mojej úvahe na mňa FitNation vyskočilo zase, ale opäť som to neriešila. Až v nejakej veľmi slabej chvíľke som si zase klikla na stránku a vyplnila kontaktné údaje, po odoslaní mi hneď došlo čo som spravila, ale upokojila som sa, že veď pošlú nejaký mail, ten odignorujem a bude… Chyba! Oni volajú! Keby som nečakala kuriéra, tak cudzie číslo asi nezdvihnem, ale stalo a ja som mala zrazu priradený termín prvej diagnostiky a meno trénera.
Týždeň som si vymýšľala výhovorky a rozmýšľala som ako to presunúť, v ten deň som mala stres ako pred maturitou, ale som veľmi šťastná, že som sa nevzdala a prišla som. Vedela som, že čísla budú zlé, ale najviac som sa bála, že mi môj tréner – Tomáš, za to vynadá. Vôbec, Tomáš mi bol celý čas veľkou oporou a vždy keď som stresovala, tak ma ukľudnil. Síce mi pri diagnostike nastavil veľmi ambiciózny cieľ na % tuku, kedy som si povedala, že neexistuje, ale hľa, už nie som od toho ďaleko.
Keď sa mi zdalo, že sú tréningy ľahké, tak mi Tomáš ďalší mesiac nastavil inak, keď sa mi nejaký cvik nepáčil (bola som taká slabá, že som ho nevedela spraviť), tak ukázal ako na to. Aj keď sa to nezdá, tak tá podpora od trénera tam naozaj je a je to napasované presne na vás. Čo sa týka stravy, tej som sa bála najviac, paradoxne je to pre mňa celkom jednoduché. Mať prehľad v tom čo jem, koľko toho mám mať je super, nakoľko až vtedy si človek uvedomí ako sa zbytočne prejedal. Odkedy si jedlo sledujem som nebola hladná, dokonca sa už nestalo ani to, že by mi trebalo si ísť po jedle oddýchnuť.
Stále je čo zlepšovať, stále budem makať, ale mať oblečené tie povestné „gate do ktorých určite raz schudnem“ je super, už treba zohnať nové na ďalšiu motiváciu. Naozaj neľutujem ani sekundu, ani cent, len to, že som neprišla skôr.“

Fitnation tréning podpis influencer

Aké je tvoje

obľúbené jedlo

Zbožňujem taliansku kuchyňu, ale ak by som si mala vybrať jedno konkrétne jedlo, tak to sú pečené zemiaky.

Aká je tvoja

obľúbená forma oddychu?

Povedala by som, že spánok, ale to už pár mesiacov neviem čo je… Tak asi pozeranie seriálov.

Aká je tvoja

obľúbená kniha?

Určite Komu zvonia do hrobu od Ernesta Hemingwaya.