Pali a jeho neuveriteľné úspechy s programom FitNation Kouč

LinkedIn
Instagram

Štart: september 2020

Program: FitNation Kouč

Pavel N.

-12 Visceral
-23kg tuku

posledneuvo

Zmenil som výrazne životosprávu a zvýšil pohybové aktivity. V spolupráci s trénerkou sme si nastavili program, ktorý zodpovedal mojim aktuálnym možnostiam.

posledneuvo

Pavel N.

-12 Visceral
-23kg tuku

Cieľ

  • Schudnúť
  • Upraviť životosprávu a upraviť stravovacie návyky
  • Odstrániť bolesť a obmedzenú pohyblivosť ramena

Úvodný
stav

Pali je dlhoročným klientom FitNation. Začali sme spoločne trénovať a tréningy pravidelne nastavili na 3 x do týždňa, keďže sa Pali nijako nechcel obmedzovať v strave.

Individualizácia
tréningového
procesu

Pali je dlhoročným klientom FitNation. Začali sme spoločne trénovať a tréningy pravidelne nastavili na 3 x do týždňa, keďže sa Pali nijako nechcel obmedzovať v strave. Kalorický príjem sa sa preto rozhodli vyvážiť tvrdšími tréningami, aby Pavel nepribral. Postupne, no pomaly, sme zbierali malé úspech. V našich pravidelných tréningoch nás však zastavila pandémia. S Palim sme sa dohodli, že prejde na cvičenie na doma – FitNation Kouč.

Na úvodnej diagnostike sme si spoločne prešli podrobnú zdravotnú anamnézu, denný jedálniček i stravovací režim. Súčasťou diagnostiky je aj praktická časť – zmeranie klienta na prístroji InBody, ktoý nám ukázal pomer svalovej hmoty, podkožného tuku, viscerálneho tuku, bazálny metabolizmus a iné. Urobili sme aj diagnostiku pohybového aparátu pomocou metodiky FMS a na záver to najdôležitejšie – výsledky sme si zhrnuli a nastavili spoločný reálny cieľ.

Cesta k cieľu

 Po úvodnej diagnostike sme si s klientom dali konkrétny cieľ – na 100 % sme sa zamerali na chudnutie a upravenie stravovacieho režimu. Práve ten bol kameňom úrazu. Vzhľadom k tomu, že Pali chodil na osobné individuálne tréningy nebolo nutné prechádzať si techniku na workshopoch ako je to bežné pri FitNation Koučovi. U Paliho sme vedeli, že hlavný problém je strava, a tak sme mu po vzájomnej dohode vytvorili inšpiratívny stravovací plán a začali sme sledovať jeho denný príjem. Okrem tréningov vo frekvencii 3x do týždňa sme zaradili do tréningového procesu aj vytrvalostný beh a horskú cyklistiku. Paliho to začalo ohromne baviť. Po pár týždňoch sme však prišli na to, že klientov výdaj je naozaj vysoký a tak sme museli príjem kalórii navýšiť priamoúmerne výdaju tak, aby nebol v nadmernom kalorickom deficite. Samozrejme sme museli prispôsobiť aj pomer makronutrientov v strave.

Celý proces skomplikoval lockdown a pandémia. Kedže fitnesscentrá museli zostať zatvorené, nebolo možné robiť priebežné mesačné premerania. Tým pádom sme nemohli exaktne sledovať priebežný progres, hlavne to, ako sa nám vyvíja pomer tukových a svalových zásob. Pali sa doma vážil a samotná hmotnosť sa vyvíjala správnym smerom, no vieme, že práve spomínaný pomer je dôležitejší ako hmotnosť. No vďaka pravidelnej komunikácii, konzultácii a Paliho ukážkovej disciplíne nám meranie po lockdowne doslova vyrazilo dych.

Priebeh premeny

Výsledky:

Pri prvom meraní, pred tým, ako sme sa vydali na našu cestu Kouča, mal Pavel 116,0 kg. Z toho tuk tvoril 30,3 kg resp. 26,1% tuku. Potom sme sa dlhých 7 mesiacov nevideli ani nevážili. Pali vážil po 7 mesiacoch o 27 kg menej. Presnejšie nám váha ukázala číslo 88,6 kg a z toho bol tuk iba 7,4 kg (8,3 %)! Z čoho sme však mali všetci úplne najväčšiu radosť bol pokles viscerálneho – vnútrobrušného tuku zo 14 na 3.

Pali sa samozrejme po tejto zmene cíti skvelo a najmä sa teší z toho, že zvláda činnosti aj cvičenia ktoré boli predtým nočnou morou. Tento pocit je pre každého z nás tou najväčšou a najsilnejšou motiváciou pokračovať v dosahovaní skvelých výsledkov. K úžasným výsledkom gratulujeme a tešíme sa na ďalší tréning!

A ako našu spoločnú cestu chudnutia vníma Pavel?

„Turistika a horská cyklistika sa síce dá robiť aj so 120 kilami, ale miesto zážitku je z toho často utrpenie, prípadne zranenie. Ak som si to chcel užívať, bolo nevyhnutné s tým niečo robiť. Zmenil som výrazne životosprávu a zvýšil pohybové aktivity. V spolupráci s trénerkou sme si nastavili program, ktorý zodpovedal mojim aktuálnym možnostiam.

V priebehu 8 mesiacov mi váha ukázala o 30 kg menej. Dnes sa moja hmotnosť pohybuje medzi 88 – 90 kg, cvičenia sa aktualizujú opäť vzhľadom k mojim možnostiam, avšak tentoraz sa neraz stane, že som prekvapený, čo všetko zvládnem. V programe FitNation Kouč som už minimálne xy rokov a posunul ma tam, kde som neveril, že sa ešte môžem posunúť.

Spolupráca so Sarou je super a verím, že bude ešte dlho pokračovať. Keďže s FitNation už spolupracujem dlhšie a mal som možnosť trénovať aj s inými koučmi viem, že ak jej to občas nevychádza, dokážu ju nahradiť. Ako sa vraví, sú to profíci, alebo jednoduchšie, sú dobrí a aj touto cestou im ďakujem. “