Petra sa rozhodla schudnúť 18 kíl!

Instagram

Štart: 9.12.2021

Program: Fitnation Kouč

Fitnation kouč tréning premena diagnostika progres

Petra H.

posledneuvo

…Niekedy ma musí Sára aj nútiť do cvičenia, lebo sa mi nechce, ale aj to patrí k tomu! Ja, čo neznášam beh, tak som sa dala na behanie a dala som svoj životný rekord 8km za 1hodinu.????‍♀️ Všetci mi hovoria, že ako som schudla, tak sa viac usmievam a som taká sebavedomejšia. Niečo na tom bude.???? teraz vnímam pohyb a šport ako súčasť života. Pohyb som si zamilovala a mám v pláne začať chodiť na florbal. Zlepšila som sa aj v KT, už mávam všetko zelené každý deň!…

posledneuvo

Petra H.

Fitnation kouč tréning premena diagnostika progres

…Niekedy ma musí Sára aj nútiť do cvičenia, lebo sa mi nechce, ale aj to patrí k tomu! Ja, čo neznášam beh, tak som sa dala na behanie a dala som svoj životný rekord 8km za 1hodinu.????‍♀️ Všetci mi hovoria, že ako som schudla, tak sa viac usmievam a som taká sebavedomejšia. Niečo na tom bude.???? teraz vnímam pohyb a šport ako súčasť života. Pohyb som si zamilovala a mám v pláne začať chodiť na florbal. Zlepšila som sa aj v KT, už mávam všetko zelené každý deň!…

Cieľ

 • Schudnúť 18 kilogramov
 • Znížiť level viscerálneho tuku z 15 na 2
 • Spevniť postavu
 • Behať s radosťou
 • Upraviť spôsob stravovania

Úvodný
stav

 • Výrazná valgozita kolien spôsobená nesprávnym nastavením klenby
 • Skoliotické postavenie chrbtice
 • Obmedzená mobilita hrudnej chrbtice
 • Stuhnuté svalstvo, obmedzený rozsah pohybov

Individualizácia
tréningového
procesu

 • Pravidelné silové cvičenie 3x do týždňa a kardio blok – beh 1x do týždňa. Takto vyzeral úvodný tréningový plán pre našu klientku Petru, ktorá sa s FitNation Koučom rozhodla schudnúť 18 kíl. Silový tréning sme nastavili na 60 minút a beh na 30 minútový blok.
 • Petrina tréningová rutina v úvode obsahovala špecifické rozvičenia vo forme rolera a mobilizačných cvičení a to z dôvodu obmedzeného rozsahu kĺbovej pohyblivosti a zhoršenej flexibility, ktoré nám ukázala úvodná diagnostika a posudzovanie počiatočného stavu. Naučením správneho dychového stereotypu sme sa snažili uvoľniť napätie na jednej strane chrbtice vyplývajúceho z nesprávneho držania tela.
 • S Petrou sme mali spoločný cieľ – zbaviť sa nadbytočného telesného tuku a jediná cesta, ako toto dosiahnuť je racionálne a vyvážené stravovanie a kalorický deficit. Stravovací plán sme pre Petru nastavili na určitý denný príjem kalórií, ktorý odrážal 20 % kalorický deficit.
Fitnation premena kouč referencia recenzia

Výsledky

Vďaka Peťkinej disciplíne pozitívne výsledky na seba nenechali dlho čakať. Peťka bola od začiatku veľmi odhodlaná a dodržiavala všetky zásady, na ktorých sa spolu s trénerkou dohodli. Vďaka tomu dosiahla Peťka už pri prvom meraní úžasné čísla a v tomto trende pokračovala aj po druhom, aj po treťom mesiaci našej spolupráce. Samozrejme, cieľ ešte nie je splnený, ale už teraz má Peťka o 7,9 kg tukov menej. Nie menej dôležitý viscerálny tuk sa Peti podarilo znížiť z 15 na 10!

Takéto výsledky krásne ukazujú, že za pár mesiacov pod individuálnym dohľadom experta je možné dosiahnuť ciele, ktoré sa niekoľko rokov zdali byť priam nemožné.

Mimoriadne dôležité je spomenúť, že Peťa aj napriek redukcii hmotnosti bola schopná naberať svalovú hmotu! Za obdobie troch mesiacov má presne 1,3 kg svalovej hmoty viac. Tento úžasný výsledok by nebol možný, ak by Peťka striktne nedodržiavala stravovací režim na ktorom sa s trénerkou Sárou dohodli. Okrem „povinnosti“ naplniť celkový denný príjem kalórií mala klientka za úlohu dbať aj na zloženia makronutrientov v jej stravovaní.

Peťke v mene celého Fitnation veľmi držíme palce a tešíme sa na jej ďalšie úžasné výsledky.

A čo si o samotnom programe myslí Petra? Nechala dlhšiu recenziu, tak posúďte sami…

Ja som nikdy nebola športový typ človeka. Vždy som pohyb brala ako trest… vždy som sa mu vyhýbala…hlavne telesnú výchovu v škole som neznášala…V októbri 2021 som sa postavila na váhu a ukázalo tam že 76kg???? skoro ma vykotilo… som si povedala, že no toto nie, že to musí ísť dolu a nie hore! Všetko mi bolo malé, zle som sa cítila, bolo mi nepríjemné byť medzi ľuďmi,…

Už len kvôli menším zdravotným problémom kvôli vysokej váhe, som sa dala na chudnutie. Všetko zapríčinila hlavne corona????‍♀️ 3mesiace som sa snažila chudnúť sama, schudla som 6kg… ale po tých 3mesiacoch som si povedala, že potrebujem niekoho nad sebou, kto bude na mňa dávať v tejto oblasti pozor. A zhodou náhod, som natrafila na FitNation, vďaka našej najlepšej pani učiteľke telesnej Saške!???? Ona bola v mojich začiatkoch moja najväčšia opora a podpora, a stále je a aj bude!! A ešte aby toho nebolo málo, práve prebiehala na instagrame súťaž o diagnostiku a mesačný plán, tak som to využila… a vyhrala som to????

Keď mi prvý krát Sára zavolala, tak som sa skoro rozplakala, že mám trénerku ženu a nie muža ???? prvé meranie bolo také, že neviem, čo od toho očakávať… prvý mesiac bol náročný… zvyknúť si pravidelne a intenzívne cvičiť, zapisovať do KT,… ale rýchlo som si zvykla. Hlavne v tréningoch mám aj cviky na kyfózu a na kolená, a vďaka tomu sa to už lepší! Povedala som si, že idem ešte ďalší mesiac skúsiť. Ten bol trochu taký hektický, pretože som mala 2týždne kovid a 1týždeň lyžiarsky.???? Ale aj tak boli na konci mesiaca, po 2mesiacoch úžasné výsledky!???? 4kg tuku išli dolu a 0,7kg svalov hore! To ma namotivovalo pokračovať! Ďalšie mesiace už boli/sú pohoda.????niekedy si hovorím, že tá Sára ma chce asi zabiť alebo čo ???? na meraní na konci apríla, sa tam objavilo číslo že 64,8kg… ja som kukala že preboha, to kedy a ako sa stalo… kebyže ma vtedy vidíte, ako som sa tvárila???? samozrejme, že veľakrát sa mi nechce cvičiť, tak si poviem, a šak aj zajtra je deň… ale viem, že na druhý deň by sa mi to už vôbec nechcelo, takže aj tak idem…???? samozrejme, že existujú aj oslavy a tak… aj také že sladkosti…. dám si, ale s mierou????

Fitnation premena kouč referencia recenzia

Aktuálne mám cieľ sa dostať na váhu 60kg. Mala som to cieľ do Júna, ale to asi nedám, ale do konca Augusta to určite dám!????️‍♀️ Jedno kedy to dosiahnem, ale hlavné je, že ho niekedy dosiahnem!!!! Začínala som so Sárou na váhe 70,5kg, a teraz mám cca 64kg???? takú váhu som nemala reálne najmenej 4roky. Zdravotné problémy chvalabohu zmizli ???? Ideme ďalej! Len tak ľahko sa nevzdám!

Moje také motivačné heslo: Nevzdávaj sa, budeš to ľutovať! Keď si to už začala, tak to aj láskavo dokonči!❤ Ja, čo mi vždy ,,chudnutie,, vydržalo max 3týždne, už  ,,držím,, cvičiť skoro 8mesiacov a schudla som celkovo 12kg… s FitNation zatiaľ 6kg (z toho -8kg tuku a +1,3kg svalov). Prešla som z veľkosti 44-46 a XL na 38-40 a M. Úžasný pocit, to vám poviem! Som boreec???? už si môžem dať normálne aj legíny a nie som v tom jak prasco!???? Už teraz rozmýšľam dopredu a viem, že cvičenie a pohyb, už bude súčasťou môjho života stále! Zdravý životný štýl si budem držať už navždy! Hovorím si: teraz budem makať a vyformujem si postavu a potom si ju budem udržiavať a budem mať pokoj!????

Dôležité je mať trpezlivosť a pevnú vôľu dosiahnuť svoj cieľ!! Bez toho to bohužiaľ nepôjde! Veľké ďakujem patrí pančelke Saške a mojej naj trénerke Sáre! Niekedy ma musí Sára aj nútiť do cvičenia, lebo sa mi nechce, ale aj to patrí k tomu! Ja, čo neznášam beh, tak som sa dala na behanie a dala som svoj životný rekord 8km za 1hodinu.????‍♀️ Všetci mi hovoria, že ako som schudla, tak sa viac usmievam a som taká sebavedomejšia. Niečo na tom bude.???? teraz vnímam pohyb a šport ako súčasť života. Pohyb som si zamilovala a mám v pláne začať chodiť na florbal. Zlepšila som sa aj v KT, už mávam všetko zelené každý deň! Ani neviem ako. ???? samozrejme, že sú aj horšie dni…???? veštci tréneri z FitNation sú veľmi milí a úžasní! Aj keď nemáš 18, kľudne choď do toho! FitNation odporúčam všetkými 20timi!!!!!!!

Aké je tvoje

obľúbené jedlo

Moje obľúbené jedlo je aktuálne protein tyčinka vanilková od Maxsport.

Aká je tvoja

obľúbené forma oddychu?

Spánok, prechádzka, ležanie v posteli, venovať sa akvaristike.

Aká je tvoja

obľúbená kniha?

Slovenské povesti a fitness recepty.
Fitnation tréning podpis