Robo Dusík trénuje vo FitNation s osobným trénerom

Robo D.

FATHER | TITAN | GEEK.
Štart: jún 2018
Program: Individuálne trénovanie

Od nášho prvého tréningu sa toho zmenilo brutálne veľa. Prečo? Pretože ja som veľmi chcel a tréner vedel, ako na to. Prešli sme spolu kus cesty a dnes som v TOP forme.

Cieľ:

Robo prišiel do FitNation po operácii hernie a 4-ročnej fitness pauze. Jeho cieľ bol jasný – sfunkčniť telo a:

  • schudnúť tuk,
  • nabrať svaly
  • a dostať sa späť do formy.

Úvodný stav

Niekoľkoročná cvičebná pauza, bolesť v oblasti lopatiek a rôzne operácie (hernia a trieslový pruh) si vyžiadali svoju daň. Robo sa ale snažil viesť aktívny životný štýl, venoval sa rodine a práci, ktorej sme museli prispôsobiť aj tréningový plán, keďže Robo mal často návalové pracovné povinnosti.

Individualizácia tréningového procesu:

Robov rýchly životný štýl, rodina a práca si vyžadovali vytvorenie individuálneho tréningového procesu, aby všetko v pohode stíhal. Preto sa tréner Valentín snažil tréningový proces maximálne individualizovať.

Pri tvorbe tréningového plánu sme sa zamerali predovšetkým na mobilitu, stabilitu v oblasti bedier, ramien a hrudnej chrbtice.

Robo Dusík trénuje vo FitNation s osobným trénerom

Kedže mal množstvo povinností a viedol aktívny život, úlohou trénera bolo kompletné zostavenie tréningovej rutiny a úprava jedálnička.Robo vďaka 100% pripravenosti trénera nemusel nič riešiť a jeho jedinou úlohou bolo odmakať si každý tréning s radosťou a pevnou vôľou.

Prvé mesiace Robo v tréningu využíval najmä vlastnú váhu. Základom tréningu boli cvičenia v uzatvorenom pohybovom reťazci, posturálne cvičenia a cvičenia na posilnenie hlbokého stabilizačného systému.

V prvom rade to chce disciplínu, a potom tvrdú prácu. Na disciplínu som tu ja, na tvrdú prácu tiež.

 

Počas niekoľkoročného spoločného trénovania si Robo prešiel kadečím. Absolvoval operáciu kŕčových žíl a z lyžovačky si priniesol viacnásobnú fraktúru ruky. Okrem toho do procesu vstúpila pandémia a s ňou spojené obmedzenia. Nič z toho však Roba neodradilo a vždy cvičil s plným nasadením.

Chcem osobného trénera a individuálny tréningový plán.

Časom sme do tréningovej rutiny zaradili rôzne metódy rozvoja silových schopností, ktoré mali za cieľ zvýšiť svalovú silu a svalovú hmotu. Do tréningu sme taktiež úspešne zakomponovali metodiky funkčného tréningu.

Keďže jedným z cieľov bolo zbaviť Roba bolesti, počas tréningov sme striedali fázy, kedy sme sa sústredili na silu a svalový rast, a fázy, kedy sme sa sústredili na funkčnosť pohybu.

Priebeh premeny:

Robo prišiel do FitNation po niekoľkoročnej cvičebnej prestávke a operácii. Ako sám povedal, bol celkom mimo formu a jeho hmotnosť bola zhruba 87 kilogramov. Cieľom, s ktorým oslovil trénera Valentína, bolo dostať sa opäť do formy a zbaviť sa bolesti v oblasti lopatiek.

Tréningy neboli vždy jednoduché a Robo musel vynakladať množstvo úsilia a disciplíny. Každý tréning si však poctivo odmakal a neodradili ho ani zdravotné komplikácie v podobe operácie kŕčových žíl či trojitej zlomeniny dlane.

„Valentín neustále vymýšľal nové postupy, zostavy, stratégie zodpovedajúce môjmu aktuálnemu stavu a stanoveným cieľom a sústavne sledoval trendy vo fitness a trénerstve, robil si kurzy a školenia“

 

Robo Dusík trénuje vo FitNation s osobným trénerom

Bez správne nastavených tréningov, variability, kvalitne časovaných a naplánovaných zmien v zostavách, zapojení funkčných tréningov a „kompenzačiek“ by to nešlo,” hovorí Robo.

Vďaka 100% nasadeniu Roba a rovnako dokonalej príprave jeho trénera Valentína sa Robo dostal do vytúženej formy. Ako však dodáva, ešte ani zďaleka nekončí a je pripravený na ďalšie výzvy, ktoré si preňho pripravil nový tréner Jakub.

Čo na tréningy hovorí Robo?

Pred piatimi rokmi som sa prvýkrát stretol s Valentínom. Do fitka som si priniesol aj 87 kg (ne)živej váhy, bol som po operácii hernie a po 4-ročnej fitness pauze a teda dosť kvalitne mimo.

Od tohto dňa sa toho ale udialo extrémne veľa. Spolu sme ušli kus cesty, na ktorej nás nič nezastavilo. Valentín bol na každý tréning 100% pripravený a nachystaný tak, aby som ja nič nemusel riešiť, iba makať a aby sme tak dosahovali nové ciele.Valentín vedel ako na to. Pomohol mi aj so stravou, ktorá je pri tých najtvrdších cieľoch extrémne kľúčová; naviedol ma na kalorické tabuľky a stále upravoval tréningy tak, aby som napredoval. Áno, chce to v prvom rade disciplínu, a potom tvrdú prácu.

Borci mi s týmto všetkým brutálne pomáhajú a ja sa vďaka tomu nemusím sústrediť na nič iné okrem tréningu a dodržiavanie stravy, ktorú mi aj pravidelne kontrolujú. Ako sa vraví – do istoty. No a potom sa dá zvládnuť aj nemožné.O tom proste hovoria aj výsledky. Jednoducho povedané – zatiaľ moja top forma života. Hovorím zatiaľ, pretože pred sebou mám nové výzvy a s Jakubom už naštartovaný aj nový plán.

FitNation odporúčam všetkými desiatimi, pretože je to komunita profíkov a príjemných ľudí, ktorí sa na sebe dokážu zasmiať a nikto sa neberie príliš vážne. FitNation proste nie je činkáreň, kam miesiči chodia ručať.

Aké je tvoje obľúbené jedlo?

Francúzske zemiaky 🙂

Aká je tvoja obľúbená forma oddychu?

Voľný čas trávim najradšej s rodinou, nepohrdnem ani dobrým filmom a aktívny oddych nájdem vždy vo fitku.

Aká je tvoje obľúbená kniha?

Nemám obľúbenú knihu, ale aktuálne mám rozčítanú knihu No Rules Rules o vnútornom fungovaní Netflixu a baví ma to.
Robo Dusík trénuje vo FitNation s osobným trénerom

FitNation Kouč v skratke

Osobný tréner na diaľku – FitNation Kouč je moderný fitness komplexný program s diagnostikou, tréningovým plánom, jedálničkom a neustálym trénerskym dohľadom, vďaka ktorému konečne získate telo, po akom túžite. Nabratie svalovej hmoty, vyformovanie postavy, schudnutie a dosiahnutie individuálnych cieľov, ku ktorým vám pomôže pravidelné cvičenie podľa tréningov na mieru a dohľad osobného trénera. A to aj na diaľku. S FitNation Kouč cvičíte kedy a kde chcete a na svojej postave môžete efektívne pracovať aj z domu.

Tréneri so vzdelaním z FTVŠ UK

6000 uskutočnených tréningov
8 rokov praxe

Vaše zdravie na prvom mieste