Robo s tímom FitNation zvláda aj nemožné

LinkedIn
Instagram

FATHER | TITAN | GEEK.

Štart: jún 2018

Program: Individuálne trénovanie

FitNation cvičenie tréning osobný tréner fitness klient

Robo D.

+1,2kg svalov
-1,7kg tuku

posledneuvo

Od nášho prvého tréningu sa toho zmenilo brutálne veľa. Prečo? Pretože ja som veľmi chcel a tréner vedel, ako na to. Prešli sme spolu kus cesty a dnes som v TOP forme.

posledneuvo

Robo D.

+1,2kg svalov
-1,7kg tuku

FitNation cvičenie tréning osobný tréner fitness klient

Od nášho prvého tréningu sa toho zmenilo brutálne veľa. Prečo? Pretože ja som veľmi chcel a tréner vedel, ako na to. Prešli sme spolu kus cesty a dnes som v TOP forme.

Cieľ

Robo prišiel do FitNation po operácii hernie a 4-ročnej fitness pauze. Jeho cieľ bol jasný – sfunkčniť telo a:

  • schudnúť tuk,
  • nabrať svaly
  • a dostať sa späť do formy.

Úvodný
stav

Niekoľkoročná cvičebná pauza, bolesť v oblasti lopatiek a rôzne operácie (hernia a trieslový pruh) si vyžiadali svoju daň. Robo sa ale snažil viesť aktívny životný štýl, venoval sa rodine a práci, ktorej sme museli prispôsobiť aj tréningový plán, keďže Robo mal často návalové pracovné povinnosti.

Individualizácia
tréningového
procesu

Robov rýchly životný štýl, rodina a práca si vyžadovali vytvorenie individuálneho tréningového procesu, aby všetko v pohode stíhal. Preto sa tréner Valentín snažil tréningový proces maximálne individualizovať.

Pri tvorbe tréningového plánu sme sa zamerali predovšetkým na mobilitu, stabilitu v oblasti bedier, ramien a hrudnej chrbtice.

FitNation cvičenie tréning osobný tréner fitness klient

Kedže mal množstvo povinností a viedol aktívny život, úlohou trénera bolo kompletné zostavenie tréningovej rutiny a úprava jedálnička.Robo vďaka 100% pripravenosti trénera nemusel nič riešiť a jeho jedinou úlohou bolo odmakať si každý tréning s radosťou a pevnou vôľou.

Prvé mesiace Robo v tréningu využíval najmä vlastnú váhu. Základom tréningu boli cvičenia v uzatvorenom pohybovom reťazci, posturálne cvičenia a cvičenia na posilnenie hlbokého stabilizačného systému.

V prvom rade to chce disciplínu, a potom tvrdú prácu. Na disciplínu som tu ja, na tvrdú prácu tiež.

Počas niekoľkoročného spoločného trénovania si Robo prešiel kadečím. Absolvoval operáciu kŕčových žíl a z lyžovačky si priniesol viacnásobnú fraktúru ruky. Okrem toho do procesu vstúpila pandémia a s ňou spojené obmedzenia. Nič z toho však Roba neodradilo a vždy cvičil s plným nasadením.

Chcem osobného trénera a individuálny tréningový plán.

Časom sme do tréningovej rutiny zaradili rôzne metódy rozvoja silových schopností, ktoré mali za cieľ zvýšiť svalovú silu a svalovú hmotu. Do tréningu sme taktiež úspešne zakomponovali metodiky funkčného tréningu.

Keďže jedným z cieľov bolo zbaviť Roba bolesti, počas tréningov sme striedali fázy, kedy sme sa sústredili na silu a svalový rast, a fázy, kedy sme sa sústredili na funkčnosť pohybu.

Priebeh premeny

Robo prišiel do FitNation po niekoľkoročnej cvičebnej prestávke a operácii. Ako sám povedal, bol celkom mimo formu a jeho hmotnosť bola zhruba 87 kilogramov. Cieľom, s ktorým oslovil trénera Valentína, bolo dostať sa opäť do formy a zbaviť sa bolestiv oblasti lopatiek.

Tréningy neboli vždy jednoduché a Robo musel vynakladať množstvo úsilia a disciplíny. Každý tréning si však poctivo odmakal a neodradili ho ani zdravotné komplikácie v podobe operácie kŕčových žíl či trojitej zlomeniny dlane.

„Valentín neustále vymýšľal nové postupy, zostavy, stratégie zodpovedajúce môjmu aktuálnemu stavu a stanoveným cieľom a sústavne sledoval trendy vo fitness a trénerstve, robil si kurzy a školenia“

Bez správne nastavených tréningov, variability, kvalitne časovaných a naplánovaných zmien v zostavách, zapojení funkčných tréningov a „kompenzačiek“ by to nešlo,” hovorí Robo.

Vďaka 100% nasadeniu Roba a rovnako dokonalej príprave jeho trénera Valentína sa Robo dostal do vytúženej formy. Ako však dodáva, ešte ani zďaleka nekončí a je pripravený na ďalšie výzvy, ktoré si preňho pripravil nový tréner Jakub.

Čo na tréningy hovorí Robo?

Pred piatimi rokmi som sa prvýkrát stretol s Valentínom. Do fitka som si priniesol aj 87 kg (ne)živej váhy, bol som po operácii hernie a po 4-ročnej fitness pauze a teda dosť kvalitne mimo.

Od tohto dňa sa toho ale udialo extrémne veľa. Spolu sme ušli kus cesty, na ktorej nás nič nezastavilo. Valentín bol na každý tréning 100% pripravený a nachystaný tak, aby som ja nič nemusel riešiť, iba makať a aby sme tak dosahovali nové ciele.Valentín vedel ako na to. Pomohol mi aj so stravou, ktorá je pri tých najtvrdších cieľoch extrémne kľúčová; naviedol ma na kalorické tabuľky a stále upravoval tréningy tak, aby som napredoval. Áno, chce to v prvom rade disciplínu, a potom tvrdú prácu.

Borci mi s týmto všetkým brutálne pomáhajú a ja sa vďaka tomu nemusím sústrediť na nič iné okrem tréningu a dodržiavanie stravy, ktorú mi aj pravidelne kontrolujú. Ako sa vraví – do istoty. No a potom sa dá zvládnuť aj nemožné.O tom proste hovoria aj výsledky. Jednoducho povedané – zatiaľ moja top forma života. Hovorím zatiaľ, pretože pred sebou mám nové výzvy a s Jakubom už naštartovaný aj nový plán.

FitNation odporúčam všetkými desiatimi, pretože je to komunita profíkov a príjemných ľudí, ktorí sa na sebe dokážu zasmiať a nikto sa neberie príliš vážne. FitNation proste nie je činkáreň, kam miesiči chodia ručať.

Fitnation tréning podpis influencer

Aké je tvoje

obľúbené jedlo

Francúzske zemiaky ????

Aká je tvoja

obľúbená forma oddychu?

Voľný čas trávim najradšej s rodinou, nepohrdnem ani dobrým filmom a aktívny oddych nájdem vždy vo fitku.

Aká je tvoja

obľúbená kniha?

Nemám obľúbenú knihu, ale aktuálne mám rozčítanú knihu No Rules Rules o vnútornom fungovaní Netflixu a baví ma to.