FitNation Kouč má výsledky: Prípadová štúdia s Luckou P.

Program: Fitnation Kouč

Prípadová štúdia pani Lucky, ktorá dosiahla svoj cieľ s programom FitNation Kouč.

Fitnation tréning premena diagnostika progres chudnutie kouč

Lucia

posledneuvo

Lucka nás oslovila asi 3 mesiace po pôrode. V tom čase ju trápili najmä bolesti kolien a driekovej chrbtice. Okrem toho nechýbala ani diastáza po pôrode a pár kilogramov navyše. S Luckou sme absolvovali úvodnú diagnostiku, kde sme prebrali jej aktuálny zdravotný stav, spôsob života a zadefinovali si jej pohybový stereotyp.

posledneuvo

Lucia

Fitnation tréning premena diagnostika progres chudnutie kouč

Lucka nás oslovila asi 3 mesiace po pôrode. V tom čase ju trápili najmä bolesti kolien a driekovej chrbtice. Okrem toho nechýbala ani diastáza po pôrode a pár kilogramov navyše. S Luckou sme absolvovali úvodnú diagnostiku, kde sme prebrali jej aktuálny zdravotný stav, spôsob života a zadefinovali si jej pohybový stereotyp.

Cieľ

Stanovili sme si spoločný cieľ: odstrániť bolesti a dostať sa opäť do formy!

Úvodný
stav

Na úvodnej diagnostike si s klientom vždy prejdeme jeho podrobnú zdravotnú anamnézu, aký má denný a stravovací režim. Potom prechádzame do praktickej časti diagnostiky, kde na profesionálnej váhe InBody zmeriame pomer svalovej hmoty, podkožného tuku, viscerálneho tuku a bazálny metabolizmus. Neskôr nasleduje diagnostika pohybového aparátu a na záver to najdôležitejšie – zhrnutie výsledkov a stanovenie spoločného cieľa.

Program FitNation Kouč a Lucka

Na základe testovania sme odkryli veľké výpadky hlbokého stabilizačného systému zvýraznené aj popôrodnou diastázou. Vzhľadom na výrazne valgózne (vpadnuté) členky aj kolená sme zistili, že ani stabilita bedrových kĺbov nepracuje optimálne a zmena ťažiska môže spôsobovať problémy s bolesťami kolien aj driekovej chrbtice. Mobilita v kĺboch nebola obmedzená, čomu však nahráva aj fakt, že počas tehotenstva väzy v okolí kĺbov laxnejú, a preto býva problém skôr v ich stabilizačnej ako mobilizačnej funkcii. Lucka sa nám zdôverila, že jej syn zaberá väčšinu voľného času a preto si nevedela predstaviť hodinový tréning. Preto sme boli nútení tréningový plán prispôsobiť na dĺžku trvania 30 min.

 • Vzhľadom na Luckin funkčný stav sme zvolili najprv tréning zameraný na posilnenie hlbokého stabilizačného systému, na čo sme využívali najmä stabilizačné cvičenia a cvičenia statickejšieho charakteru.
 • Následne sme postupne začali pridávať technickejšie cvičenia (ako napríklad drep alebo výpad) prispôsobené Luckiným fyzickým schopnostiam. Lucka od začiatku cvičila iba s hmotnosťou vlastného tela, prípadne s váhou jej malého synčeka :).
Fitnation premena kouč referencia recenzia feedback
 • Samozrejme v celom našom procese premeny bola neodmysliteľnou súčasťou úprava stravy. Po našom prvom úvodnom sedení Lucka veľmi rýchlo pochopila základné princípy racionálneho stravovania a začala ich dodržiavať. Krásnym dôkazom sú jej štatistiky, ktoré sú v drvivej väčšine dodržané presne tak, ako sme sa dohodli. No a výsledok? Posúďte sami!

 

Ako sa  darilo Lucke dosiahnuť (zelenou farbou) vyvážený kalorický príjem, nastavený podľa metodiky FitNation.

kalorické tabuľky štúdia chudnutie strava
kalorické tabuľky štúdia chudnutie strava
kalorické tabuľky štúdia chudnutie strava
kalorické tabuľky štúdia chudnutie strava
Fitnation premena kouč referencia recenzia feedback
 • Po Luckiných prvotných úspechoch sme videli, ako je stále viac a viac namotivovaná a teší sa z pohybu, preto sme jej tréningový plán počas mesiaca upravili o ďalšie náročnejšie prevedenia cvičení, ktoré Lucka zvláda bez ťažkostí.
Fitnation premena kouč referencia recenzia feedback

Výsledky

Začínali sme na hmotnosti 89,9 kg z čoho 34 kg tvoril tuk. Viscerálny – vnútrobrušný tuk sa v čase úvodnej diagnostiky v marci nachádzal na hodnote 16. Lucke sa podarilo vďaka jej nasadeniu a cieľavedomej práci už na prvom premeraní po mesiaci znížiť viscerálny tuk na 13, hmotnosť na krásnych 82,3 kg a tuk na 28,2 kg.

Tento trend pokračoval aj v ďalších mesiacoch a po 4 mesiacoch cvičenia sme sa dostali na 71,2 kg. Z podkožného tuku Lucka schudla 14,4 kg čo v konečnom dôsledku znamená o 10,3 % menej tuku oproti úvodnému meraniu a viscerálny tuk sa nám podarilo dostať na hodnotu 7! Počas tohto obdobia sme s Luckou komunikovali na pravidelnej báze a trénerka Sára upravovala tréningový plán podľa Luckiných potrieb a najmä potrieb jej bábätka, ktoré je pre klientku priorita číslo jedna.

Lucke k úžasným výsledkom gratulujeme a máme z nej obrovskú radosť!

4.3.20216.7.2021
Hmotnosť [kg]89,9 kg71,2 kg
Podkožný tuk [kg]34 kg19,6 kg
Podkožný tuk [%]37,8 %27,5 %
Viscerálny tuk167

Luckin príbeh je dôkazom, že s profesionálnym dohľadom trénera, správne navhrnutým tréningovým plánom a jedálničkom na mieru ste na istej ceste k dosiahnutiu svojich stanovených cieľov. FitNation Kouč je program, ktorý kráča s dobou a s vašou fitness premenou vám pomôže aj na diaľku.

Chcete sa dostať do formy, schudnúť alebo nabrať svalovú hmotu, ale neviete ako začať? Prihláste sa do programu FitNation a získajte pomoc profesionálneho trénera, ktorý vám na vašej ceste k cieľu pomôže rovnako ako klientke Lucke.

Toto môže byť aj váš príbeh! Inšpirujte sa reálnymi výsledkami a efektívne pracujte na svojej fit forme i zdraví.

FitNation kouč v skratke

Osobný tréner na diaľku – FitNation Kouč je moderný fitness komplexný program s diagnostikou, tréningovým plánom, jedálničkom a neustálym trénerskym dohľadom, vďaka ktorému konečne získate telo, po akom túžite. Nabratie svalovej hmoty, vyformovanie postavy, schudnutie a dosiahnutie individuálnych cieľov, ku ktorým vám pomôže pravidelné cvičenie podľa tréningov na mieru a dohľad osobného trénera. A to aj na diaľku. S FitNation Kouč cvičíte kedy a kde chcete a na svojej postave môžete efektívne pracovať aj z domu.

Program FitNation Kouč je cesta za vysnívaným fitness cieľom s reálnymi výsledkami. Inšpirujte sa príbehom našej klientky Lucky

LeadTrénerka & Fitnation Koučka

 • 5 000 uskutočnených tréningov
 • DNS I. – III. (Dynamická neuromuskulárna stabilizácia)
 • Kondičný tréner detí a mládeže
 • 1. stupeň tréner basketbalu
 • Bankovanie; Gua Sha; Športová masáž
 • Diastáza a pánevní dno
Monika Weigertova FitNation

Mgr.

Monika Weigertová

Externá trénerka

 • 5 500 uskutočnených tréningov
 • 8 rokov profesionálna trénerka
 • Najrýchlejšia Slovenka 2021
 • Trénerka vrcholových športovcov
O mne